Uyuşturucu satan 4 hacker’ı tutukladı

Medyaloji.net » sosyal medya » Uyuşturucu satan 4 hacker’ı tutukladı
Uyuşturucu satan 4 hacker’ı tutukladı

ABD güvenlik güçleri, Dark Web olarak bilinen ve yasa dışı işlemlerin yapıldığı “gizli” web sitelerinde, milyonlarca kullanıcısı bulunan en büyük uyuşturucu marketinin yöneticilerini belirlediğini açıkladı.

1.5 milyon müşterili alışveriş sitesi
İsimleri açıklanmayan 3 Alman ve bir Brezilya vatandaşını tutuklayıp dava açan ABD güvenlik güçleri, söz konusu “online alışveriş” mağazasında, her türlü uyuşturucuyla, yasa dışı ürün ve hizmetin alıcı ve satıcı bulduğunu da vurguladı.

En aktif zamanlarında 400 bin kişinin aynı anda online olduğu online markette, düzenli olarak 1.5 milyondan fazla insanın alışveriş yaptığı ve her alışverişten sitenin önemli miktarda komisyon aldığı da hatırlatılıyor.

Diğer bir deyişle, ABD’nin dava açtığı 4 şüphelinin banka hesaplarında ve gizli kasalarında yüzlerce milyon dolarlık bir birikim olduğu tahmin ediliyor.

Güvenlik güçlerinin yöneticileri tespit etmesinin ise, VPN ile siteye yapılan bağlantılardan birinde VPN’in çökmesi sonucunda, gerçek IP adresinin görülmesiyle mümkün olduğu dile getiriliyor.

YORUMLAR