Neslihan KABAOĞLU

n.kabaoglu@medyaloji.net
13.09.2018 / 14:44

Neslihan KABAOĞLU

TEB’den tam isabet reklam…

Sezonda olduğu gibi, yaz aylarında da popüler diziler ve bu dizilerin popüler çiftleri gündemde olur. Bu yaz döneminin popüler dizilerinden biri, Star Tv’de ekrana gelen Erkenci Kuş oldu.

Başrollerinde, Can Yaman ve Demet Özdemir’in yer aldığı dizi, klişe bir hikayeyi içerse de dizinin merkezindeki çiftin, kısa sürede fanları oluştu.

Çiftin bu popülerliğini fırsata çeviren Teb de cepteTeb servisini tanıtmak için, hazırladığı reklam filminde ikiliyle çalışmayı tercih etti.

Sosyal medya reklamı konuşuyor …

İkilinin aksiyon filmi şeklinde hazırlanan reklam filminde rol alması, izleyicinin çoğu tarafından olumlu bulundu. İzleyicinin, halihazırda ekranda görmeye alışkın olduğu bir çifti reklam filminde oynatmak, genelde olumlu sonuçlar getiriyor.

MTM’nin sosyal medya çözümü Digilup verilerine göre; reklamın yayınlanmasıyla birlikte, kampanya sosyal medyada konuşulmaya başlanmış. Dizi fanlarıyla birlikte, genel izleyiciler ve reklam eleştirmenleri de reklamı beğendiğini içeren paylaşımlar yapmakta.

11 Eylülden bu yana yapılan paylaşımlar, 1.000’e yaklaştı. Bu paylaşımlar; 7.600 RT/beğeni/yorum aldı ve yaklaşık 3 milyon kişiye potansiyel erişim sağladı. Ton oranına bakıldığında da reklam genelde olumlu yorum almış, sadece 44 adet negatif içerikli paylaşım yapılmış.

Sosyal Medya sonuçlarına göre ayrıca; reklamın, Erkenci Kuş dizisinin yayınlandığı gün ile aynı gün yayına alınması dikkat çekerken, diğer dizi oyuncularının fanlarının da beklenti içinde oldukları görülüyor.

 


https://twitter.com/Neslihan_Kbgl
n.kabaoglu@medyaloji.net 

 
YORUMLAR

Yazarın Diğer Yazıları

>> Ing Bank’tan “Turuncu Ekstra ” bir adım… - 12.04.2019
>> Bu seçimde partilerin reklamlarında ne öne çıktı? - 29.03.2019
>> Ekranın yeni reklamları.… - 22.03.2019
>> Hala kadının saçlarında mıyız? - 08.03.2019
>> Yeni bir reklam hikayesi: Peak - 22.02.2019
Medyaloji Yazarları
Bülent BİRİCİK Halef R.  VAYIS Neslihan KABAOĞLU Hüseyin MOVİT
Başka bir gazetecilik mümkün mü?
Tüm Yazarlar