Ünlü sunucunun yeni adresi hangi kanal oldu?

Medyaloji.net » medya » Ünlü sunucunun yeni adresi hangi kanal oldu?
Ünlü sunucunun yeni adresi hangi kanal oldu?

Geçtiğimiz günlerde CNN Türk ile yolları ayrılan Mine Uzun'un yeni adresi belli oldu.

Mine Uzun Ekotürk televizyonu ile el sıkıştı.Uzun, artık gece yayınlarında moderatörlük yapacak.

Ekonomi ve Finans televizyonculuğunda bir çok başarıya imza atmış olan Mine Uzun Ekotürk televizyonu ile el sıkıştı.Mine Uzun gece yayınlarında moderatörlük yapacak.

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Türev Araçları Lisansı ve "Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-2 Lisans sahibi olan Mine Uzun , piyasalarda görev yaptıktan sonra medya dünyasında yer aldı.

 
Ekonomi ve Finans televizyonlarında uzun süre görev yaptı.Uzun artık Ekotürk kadrosu için ekranlardan finans haberleri sunacak ve konukları ile piyasaları değerlendirecek.

Mine Uzun kimdir?

Mine Uzun, 3 Eylül 1979 tarihinde dünyaya geldi. Ankaralı olan Uzun, 1998 yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Okulu bitirdikten sonra banka ve aracı kurumlarda yatırım uzmanı olarak görev aldı. 

Gazetecilik kariyerine 2005 yılında Avrasya Radyo Televizyon'da adım attı. 2007 – 2009 yılları arasında Ata TV'de çalıştı. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi'nde diksiyon ve spikerlik kursu aldıktan sonra 2009'da Halk TV'de işe başladı ve ekonomi editörlüğü, program sunuculuğu yaptı. 2010'da katılığı Bloomberg HT kanalında 8 yıl boyunca çeşitli ekonomi ve sektör programlarının sunuculuğunu üstlendi. Ayrıca bloomberght.com'da köşe yazarlığı yaptı.

2016 yılında Nişantaşı Üniversitesi'nde "Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler" üzerine yüksek lisans yaptı. 2016'da Nişantaşı Üniversitesi, 2017'de Işık Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak televizyon gazeteciliği ve ekonomi alanında dersler verdi. Gezmeyi seven ve sıkı bir İstanbul aşığı olan Uzun, aynı zamanda fanatik bir Beşiktaş taraftarı.

Mine Uzun, 2018 yılında kadrosuna katıldığı CNN Türk ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan "Parametre" programını sundu.

YORUMLAR