Twitter'da devrim gibi bir yenilik!

Medyaloji.net » twıtter » Twitter'da devrim gibi bir yenilik!
Twitter'da devrim gibi bir yenilik!

Twitter, yazım hatası sonradan fark edilen tweet’lerle ilgili yeni bir özellik için çalışıyor.

 Twitter kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri olan, atılan tweetler için düzenleme seçeneğinin olmaması, Twitter CEO’su Jack Dorsey’i harekete geçirdi. Twitter'da atılan tweetler artık düzenlenebilecek.

Yeni Delhi’de yapılan etkinlikte Twitter kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri olan, atılan tweetler için düzenleme seçeneği hakkında Dorsey “Bir süredir bu konu üzerinde biz de düşünüyoruz ve bu özelliği getirmeyi planlıyoruz fakat şu an acele etmiyoruz” dedi. Bu tarz mükemmeliyetçi bir yaklaşım anlaşılabilir fakat artık bu özellik gelecek dedikten sonra bu yoldan dönüş olmayacağı kesin. Birçok kullanıcı Twitter kurulduğundan bu yana bu özelliğin olması gerektiğini söylüyordu zaten.

 

Dorsey, “Birçok insan düzenleme butonunun gelmesini istiyor çünkü yazım hatası veya yanlış URL gibi hatalar yapabiliyorlar” dedi. Ayrıca atılan eski tweetlerin de düzenlenebileceğini de söyledi.

Dorsey, atılan bir tweet’i tamamen değiştirme ihtimaline karşı Twitter’ın sınırsız bir düzenleme istemediğini de ekledi. Öyle ya da böyle gelecek olan düzenleme özelliğinden tek beklenilen çok uzun süre bekletmemesi.

KARDASHIAN DA İSTEMİŞTİ

Tartışmalı veya tepki çeken paylaşımlar için bu özellik kötüye kullanımların da yolunu açma oalsılığını da barındırsa da, özellikle ünlü isimlerin de tweet düzenleme butonu konusunda talepleri bulunuyor.

Hatta geçen yaz Kim Kardashian eşi Kanye West için düzenlediği doğum günü partisinde Twitter’ın kurucularından ve CEO’su olan Jack Dorsey’i davet etmişti. Kim Kardashian, davetin ardından attığı tweet ile “Hafta sonunda Kanye’nin doğum gününde Jack ile çok güzel sohbet ettik. Düzeltme butonu beklentisini çok iyi anladığını düşünüyorum” demişti.

YORUMLAR
En çok okunan haberler