Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk, Barış Atay'a sert cevap verdi

Medyaloji.net » twıtter » Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk, Barış Atay'a sert cevap verdi
Milli Eğitim Bakanı olan Ziya Selçuk, Barış Atay'a sert cevap verdi

Barış Atay'ın "Parayı damada emanet etmiş" paylaşımına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan cevap geldi...

 Kabinenin oluşmasının ardından Barış Atay'ın attığı tweete çiçeği burnunda Bakandan sert tepki geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'nın başına getirilen Prof. Dr. Ziya Selçuk, Barış Atay'ın Berak Albayrak ile ilgili "Parayı damada emanet etmiş " sözlerine, "Eğitim milli ve yerli olacak. Senin gibi çocuklar yetiştirmeyeceğim" karşılığını verdi.

ERDOĞAN KABİNEYİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yemin etmesinin ardından Türkiye yeni sisteme geçiş yaptı. Erdoğan, akşam 23.00 sularında da yeni kabineyi açıkladı.

BARIŞ ATAY, BERAT ALBAYRAK İLE İLGİLİ KONUŞTU

Maliye ve Hazine Bakanlığına Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak geçti. Bunun üzerine HDP'nin Hatay milletvekili bir tweet attı.

HABER HABER

Barış Atay, kabineyi eleştirirken Berat Albayrak için "Parayı damada emanet etmiş" diye yazdı. Atay'ın bu mesajı oldukça tepki çekerken Berat Albayrak'ın eğitimi ve Enerji Bakanlığı'ndaki performansıyla ilgili cevaplar verildi.

BAKAN SERT KARŞILIK VERDİ

Ancak öyle bir tepki geldi hepsinden manidar oldu. Yeni kabinede Milli Eğitim'in başına geçen Prof. Dr. Ziya Selçuk, Barış Atay'ın bu yazısını görünce kayıtsız kalmadı ve Atay'ın bu tweetine yönelik olarak "Eğitim milli ve yerli olacak. Senin gibi çocuklar yetiştirmeyeceğim" cevabını verdi.

YORUMLAR