YouTube oyun kataloğunu genel erişime açtı

Medyaloji.net » youtube » YouTube oyun kataloğunu genel erişime açtı
YouTube oyun kataloğunu genel erişime açtı

Platformun ücretsiz oyun kataloğu “Playables” ile 75'ten fazla oyun doğrudan YouTube üzerinden oynanabilecek.

Büyüyen dijital oyun pazarındaki potansiyelden faydalanma niyetindeki YouTube, geçtiğimiz kasım ayında Premium kullanıcılarına sunduğu ücretsiz oyun kataloğu Playables’ı genel erişime açtı.

Satranç ve bulmaca oyunlarından Angry Birds Showdown!, Trivia Crack ve Cut the Rope gibi daha popüler gündelik mobil oyunlara kadar 75’in üzerinde oyun sunan Playables’a erişmek için YouTube’un web sitesini veya Android / iOS uygulamasını ziyaret ederek, kenar çubuğunda Playables’ı bulmak yeterli.

YouTube’un Playables’ı, ücretli indirmeler ya da uygulama içi satın almalara dayanan bir gelir modeli olmadığı için  doğrudan uygulama mağazası modeline meydan okumuyor ya da Apple’ın kurallarını çiğnemiyor. Bununla birlikte, App Store’un genellikle sıradan oyuncular tarafından indirilen ve reklamlar aracılığıyla gelir elde eden ücretsiz oyunlarıyla rekabet ediyor.

YouTube’daki ücretsiz oyunların ilerleyen dönemde reklam almaya başlaması olası ancak Google’ın şimdilik Playables’dan gelir elde etmeye yönelik bir beyanı veya girişimi bulunmuyor.

YORUMLAR