Turkcell metaverse'te mağaza açma hazırlığında

Medyaloji.net » teknoloji » Turkcell metaverse'te mağaza açma hazırlığında
Turkcell metaverse'te mağaza açma hazırlığında

Turkcell metaverse'e adım atmak için çalışmalara başladı.

Turkcell, metaverse evreninde ilk mağazasını açmak için çalışmalara başladığını duyurdu. Turkcell ekosistemindeki dijital servislerin de deneyimlenebileceği bir alan ile ürün satışlarının gerçekleştirilebileceği Turkcell metaverse mağazasının açılışına avatarlarla katılım sağlanabilecek.

Şirket mağazanın yanı sıra teknoloji zirvelerini de metaverse’e taşımayı ve böylelikle paydaşlarıyla sanal etkinliklerde bir araya gelmeyi hedefliyor. Turkcell’in iş ilanları, işe alım ve oryantasyon süreçlerinin de metaverse’e taşınması gündemde.

Dijitalleşmenin her alanda olmazsa olmaz bir önem arz ettiğine dikkat çeken Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, metaverse hamlesini, “Türkiye’de ilklerin öncüsü Turkcell olarak mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, yenilikçi bakış açımızla metaverse’te de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz” sözleriyle yorumladı.

 

YORUMLAR
En çok okunan haberler