Starbucks, Web3 tabanlı ödül programı sunacak

Medyaloji.net » teknoloji » Starbucks, Web3 tabanlı ödül programı sunacak
Starbucks, Web3 tabanlı ödül programı sunacak

Starbucks popüler ödül programını, gelecek ay Web3 tabanlı olarak güncelleyeceğini açıkladı.

Şirket, bu yolla dijital koleksiyon ürünlerinin kullanım alanını artırarak müşterilerin ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Starbucks CEO'su Howard Schultz, bu hafta yaptığı açıklamada, sektör lideri olan dijital platformlarını, yenilikçi yöntemlerle kahve ve sadakat etrafında güncellemek için heyecan verici yeni bir dijital girişim üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu yeni dijital girişimin, 13 Eylül’deki şirketin Yatırımcı Günü etkinliğinde duyurulması bekleniyor.

Şirket, bu yıl, NFT'lerinin yalnızca dijital koleksiyon ürünleri olarak hizmet etmeyeceğini, aynı zamanda sahiplerine özel içerik ve diğer avantajlara erişim sağlayacağını belirterek Web3 alanına girme planları olduğunu duyurmuştu.

Schultz, dijital girişimin, Starbucks'ın mevcut ödül katılım modelini geliştirmesine ve aynı zamanda müşterilerle duygusal olarak bağların kuvvetlenmesine yardımcı olacağına inandığını dile getirirken önümüzdeki günlerde daha geniş bir ödül programı sunulacağını aktardı.

Güncellenecek ödül programında NFT’ler ön plana çıkacak

Mevcut ödül programında müşteriler uygulamadan veya Starbucks mağazalarından alışveriş yaparak yıldız kazanıyor ve bu yıldızlar, ücretsiz içecekler gibi somut ödüllere dönüşebiliyor. Geliştirilecek programa göre dijital koleksiyon olarak bahsedilen NFT'ler artık bir şekilde bu sadakat programının bir parçası haline gelecek. 

Müşteriler, kahve temalı NFT'leri günlük satın alımlar yoluyla elde edebilir ve bu durumda potansiyel olarak daha fazla insanın web3 ekosistemine dahil olması sağlanabilir.

Starbucks, ayrıca dört yıldan uzun bir süredir küçük ölçekli çiftçileri desteklemek adına "fasulyeden bardağa" adı verilen bir izlenebilirlik projesiyle blockchain alanında yer alıyor.

Müşterilerin, çalışanların veya yatırımcıların bu son Web3 açılımına nasıl tepki vereceği henüz belirsiz. Ancak Starbucks CEO’su Schultz, bu girişimi, şirket için planlanan daha büyük bir dönüşümün bir parçası olarak görüyor.

Diğer yandan Starbucks, makro ekonomik zorluklara rağmen Wall Street beklentilerinin üzerinde güçlü çeyrek kazançları elde etti. Şirket, 8,11 milyar dolarlık gelir beklentisine karşılık 8,15 milyar dolar gelir açıkladı ve hisse başına kazanç, 75 sent beklentisini aşarak 84 sent oldu.

 

YORUMLAR