O isimler Cumhuriyet gazetesi ile anlaştı...

Medyaloji.net » medya » O isimler Cumhuriyet gazetesi ile anlaştı...
O isimler Cumhuriyet gazetesi ile anlaştı...

Ekonomi gazeteciliğinin iki önemli ismi Erdal Sağlam ve Jale Özgentürk'ün yeni adresi Cumhuriyet oldu.

Erdal Sağlam ve Jale Özgentürk'ün Cumhuriyet Gazetesi ile anlaştığını Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya sosyal medya hesabından duyurdu.

Jale Özgentürk kimdir?

1958 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve yüksek öğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Gazeteciliğe Dünya gazetesi İzmir Bürosu’nda başladı. İstanbul’a geldi. Milliyet gazetesi Ekonomi Servisi’nde muhabirlik yaptı.

Erdal Sağlam kimdir?

1957 yılında Ankara'da doğmuştur.Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi (TODAİE) Sevk ve İdare Yüksek Okulu mezunudur.Meslek hayatına 1984 yılında Dünya Gazetesi İstanbul Merkezi’nde başladı. 1 yıl sonra Dünya Gazetesi Ankara Bürosu muhabirliğine geçti.Sırasıyla Dünya Gazetesi Ankara Haber müdürlüğü, Hurriyet Gazetesi Ankara Ekonomi Muhabirliği, Hürriyet Gazetesi yazarlığı yaptı.

Yeni Yüzyıl Gazetesinde kısa süre Temsilci Yardımcılığından sonra Star Gazetesi kurulunca Ankara Temsilcisi oldu.Daha sonra Hürriyet Gazetesi Yazarlığı’na geri dönerken aynı zamanda CNN Türk’te ekonomi programları ve yorumları yaptı. 2004 yılından buyana Hürriyet Gazetesi Yazarlığı ile birlikte Referans Gazetesi Ankara Temsilciliği görevini birlikte yürütüyor.İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nin “En iyi ekonomi muhabiri” ödülü sahibidir. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde “ekonomi gazeteciliği “ ve “uzman gazetecilik” dersleri verdi. Halen ekonomi gazeteciliği dersine devam ediyor. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

YORUMLAR