PR House Sabre'den 3'üncü kez ödülle döndü

Medyaloji.net » ödül/başarı » PR House Sabre'den 3'üncü kez ödülle döndü
PR House Sabre'den 3'üncü kez ödülle döndü

Stratejik iletişim danışmanlığı, medya ilişkileri ve influencer marketing hizmetleri sunan PR House, Dove Güven Projesi ile EMEA Sabre Awards 2024'te Türkiye kategorisinin kazananı oldu

Medya ve influencer iletişiminin yanı sıra, marka iletişim stratejilerinin belirlenmesi, A’dan Z’ye sosyal sorumluluk projelerinin tasarım ve uygulama süreçlerinin yönetimi gibi pek çok alanda global ve lokal markalara iletişim danışmanlığı hizmeti sunan  PR House, Unilever’in kişisel bakım markası Dove ile bir kez daha Sabre EMEA Ödülleri 2024’te Türkiye kategorisinin kazananı oldu. Deprem bölgesine özel olarak tasarlanan Dove Güven Projesi, EMEA Sabre Awards 2024’te Türkiye kategorisinde ödüle layık görüldü. Böylece 2021 yılında Simple, 2022’de Dove ile EMEA Sabre Ödülü kazanan PR House, bir kez daha Dove ile Türkiye’ye başarı getirirken, 3’üncü kez Sabre Ödülü sahibi oldu.  

2004 yılından beri tüm dünyada, 2015 yılından beri de Türkiye’de lise çağındaki gençleri özgüven eğitimleri ile buluşturan Dove Özgüven Projesi, 6 Şubat deprem felaketinin ardından deprem bölgesine özel olarak yeniden tasarlandı. Bölgede tespit edilen “hayata karşı güven kaybından” yola çıkarak Dove, deprem bölgesi özelinde 2023 yılı boyunca var olan özgüven odağını “güven” odağına çevirdi ve Dove Güven Projesi ile sahaya indi. Dove, UNICEF iş birliğiyle yürüttüğü Dove Güven Projesi kapsamında Doç. Dr. Özgür Bolat liderliğinde klinik psikologlar tarafından verilen “güven” eğitimleriyle Adıyaman ve Hatay’da gençlere ve ailelerine psikososyal destekte bulundu. 7 bin kişinin hayatına dokunan eğitim sonunda yapılan değerlendirmelerde gençlerin kendilerini daha iyi hissettikleri görülürken, özellikle depremin etkisiyle yaşanan korku, kaygı, üzüntü, öfke ve suçluluk gibi duygularda azalma kaydedildi. Duygu karmaşasındaki azalmaya bağlı olarak gençlerin eğitim sonrasında duygularını daha iyi anlamlandırmaya başlamaları da eğitimin diğer bir olumlu etkisi oldu.

YORUMLAR