Google Chrome güncellendi!

Medyaloji.net » teknoloji » Google Chrome güncellendi!
Google Chrome güncellendi!

Google popüler web tarayıcısı Chrome'un yeni bir sürümünü yayınladı.

Chrome, Google'ın en çok üstünde durduğu uygulamalarından biri. Teknoloji devi milyonlarca kullanıcıya sahip olan Chrome'u daha iyi hale getirmek için geliştirmeler yapıyor ve sıklıkla güncelliyor. Google, kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre de hareket ediyor. Şimdi Chrome 91 sürümü yayınlandı.

Kopyala+Yapıştır işlevini geliştiren Chrome 91, ayrıca Android sürümüne bazı görsel iyileştirmeler, web sitesi takibi gibi bir takım yenilikler getiriyor. Ayrıca Chrome'un Chromebook sürümü için de bazı yenilikler ve iyileştirmeler yayınlanmış durumda.

Chrome, halihazırda bir kopyala+yapıştır özelliğine zaten sahipti. Ancak Chrome 91, bu özelliği bir adım ileriye taşıyor ve artık bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı kopyalayıp bir e-postaya eklemenize izin veriyor. Dolayısı ile artık CRTL+C/CTRL+V kısayolunu Chrome'un içinde metin kopyala+yapıştırmanın dışında dosya yapıştırmak için de kullanabileceksiniz. Söz konusu özelliği "chrome://flags/#clipboard-filenames" adresinden etkinleştirebilirsiniz.

Google, Chrome içindeki yükleme çubuğu, takvim, seçim menüsü gibi sık sık karşılaştığımız bazı öğeleri daha modern ve minimalist versiyonlarıyla güncelliyor.

Chrome 91 ile birlikte web tarayıcının Android sürümüne gelen bir başka özellik ise web sitesi takibi oldu. Teknoloji devi, Google Reader'ın fişini çekmiş olsa da yeni özellik ile web sitelerini takip etmenizi ve sitede yeni bir içerik yayınlandığında doğrudan görüntüleyebilmenizi sağlıyor.

Söz konusu özellik henüz erişime açılmış değil ancak erişilebilir olduğunda Chrome'da sağ üstteki seçenekler butonuna, ardından da yeni sekme alt menüsündeki "takip edilenler" menüsünden takip ettiğiniz sitelere ulaşabileceksiniz.

 


 

YORUMLAR