Doğuş Otomotiv DRIVE ödülleri sahiplerini buldu

Medyaloji.net » iş dünyası » Doğuş Otomotiv DRIVE ödülleri sahiplerini buldu
Doğuş Otomotiv DRIVE ödülleri sahiplerini buldu

Doğuş Otomotiv'in Rotası İnsan ve Eğitim İnsan Kaynakları ödüllerinin (DRIVE) üçüncüsü düzenlendi

Tüm yetkili satıcılarında insan kaynakları uygulamalarını geliştirmek ve kurumsallaştırılmak yönünde motivasyon sağlamak amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda 2021 yılında insan kaynakları alanında üstün başarı göstermiş ve İşveren Markasında Fark Yaratan 3 yetkili satıcı ödül almaya hak kazandı.

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu üyelerinin katıldığı tören, 52 farklı şehirdeki yetkili satıcıların sermayedarları, genel müdürleri ve insan kaynakları çalışanlarının katılımıyla online olarak düzenlendi. Törende Doğuş Otomotiv İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu ve Doğuş Otomotiv İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi Genel Müdürü Ela Kulunyar konuşma yaptı.

Drive departmanının kurulduğu 2014 yılından bu yana insan kaynakları alanındaki dönüşümü geliştirmeye devam ettiklerini belirten Ali Bilaloğlu “Geride kalan süre boyunca 3 bin 600’den fazla iş ilanı çıktık, 7 bine yakın adayla işe alım ve terfi süreçlerinde görüşme gerçekleştirdik, bin 800’den fazla işe alım gerçekleştirdik. 2021 yılında tüm yetkili satıcılarımızın eksiksiz katılımıyla Çalışan Bağlılığı Anketini yüksek bir tamamlanma oranıyla bu yıl ilk defa online olarak gerçekleştirdik. Pandeminin olumsuz etkilerine rağmen tüm sektörler içerisinde yaşanan memnuniyet kaybının bayi teşkilatımızda daha sınırlı kalması ve sektörel bazda iyi bir noktada olmamız bizi mutlu etti. Gelişime açık alanlarda da sizlerin aldığı hızlı aksiyonlar için teşekkür etmek isterim” dedi

Kurumsallaşmanın bir şirketin sürdürülebilir olması için hayati önem taşıdığına değinen Bilaloğlu, bu konuda insan kaynakları stratejisi ve yönetiminin işin bel kemiğini oluşturduğunu belirtti. Doğuş Otomotiv ailesi olarak, sektörde yetişmiş ve iyi insan kaynağına sahip olduklarının altını çizen Bilaloğlu, “Bugün, pek çok konuda öncüysek, global standartlarda parmakla gösterilen işlere imza atıyorsak, bunun en temel nedeni insan kaynağına verdiğimiz önem ve yatırımdır. DRIVE ekibimiz de kurulduğu ilk günden itibaren büyük bir özveriyle Doğuş Otomotiv vizyonunu tüm yetkili satıcı teşkilatımıza aşılamıştır. Yetkili Satıcılarımız da bu misyonu canı gönülden desteklemiştir. İnsan kaynakları alanındaki çalışmalarını ilk günden beri genişleterek çalışanlarını olumlu etkileyen uygulamalar haline dönüştürmüştür; ben de gelişmeleri keyifle takip ediyor ve kendilerini yürekten kutluyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR