Youtube'tan araba kullanmayı öğrendi

Medyaloji.net » youtube » Youtube'tan araba kullanmayı öğrendi
Youtube'tan araba kullanmayı öğrendi

Youtube meraklısı 8 yaşındaki çocuğun, bu platformdan araba kullanmayı öğrenmesi ve sonrasınd ada kardeşiyle McDonalds‘a kaçması olayı büyük ilgi görüyor.

İşte o minik sürücü ve olayın perde arkası:

Eşsiz bir video çeşitliliğine sahip olan YouTube bir şeyleri hızlıca öğrenmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Bu video platformunda makyaj yapmaktan tutun, kendi telefonunuzu tamir etmeye kadar her şeye dair eğitici videolar bulunabiliyor. Bu durumun farkında olan 8 yaşındaki bir çocuk YouTube videoları sayesinde araba kullanmayı öğrendi. Ardından kardeşiyle birlikte McDonalds‘a kaçtı.

Bu enteresan olay pazar gecesi Amerika’nın Ohio eyaletinde gerçekleşti. Jacob Koehler isimli polis memurunun açıklamalarına göre sekiz yaşında bir erkek çocuğu arabayla McDonalds kaçamağı yaparken yakalandı. Paylaşılan bilgilere göre bütün gün çalışan baba erkenden yatağa gitmeyi tercih etmişti. O sırada çocuklarla ilgilenen anne ise yorgunluktan ötürü koltukta uyuyakaldı. Bu durumu fırsat bilen ufaklık bilgisayarı açarak, YouTube’dan araba kullamayı öğreten çeşitli videoları seyretti. Ardından ailenin arabasının anahtarını ve ufak kız kardeşini alarak yola koyuldu. Çocuğun araba kullanıldığı çevredekiler tarafından görülünce polise haber verildi. Böylece ufaklıkların kaçamağı gün yüzüne çıkmış oldu.

Fox 8’in haberine göre 8 yaşındaki erkek çocuğu herhangi bir kaza yapmadan 2 buçuk kilometre yol katetmeyi başardı. Görgü tanıklarının paylaştığı bilgilere göre bu süreçte birçok kavşağı dönmesi gerekti. Ayrıca arabala kullanırken tüm trafik kurallarına uyması da dikkatlerden kaçmadı. McDonalds’a varmayı başaran çocuklar araba kullanmayı YouTube sayesinde öğrendiklerini dile getirdi. Ufaklıkların bu kaçamağı sırasında bir kaza yaşanmaması ve kimsenin yaralanmaması büyük bir şans olarak nitelendiriliyor.

YORUMLAR