YouTube’da beklenen özellik geliyor

Medyaloji.net » youtube » YouTube’da beklenen özellik geliyor
YouTube’da beklenen özellik geliyor

Google’ın sahibi olduğu dünyanın en büyük video platformu YouTube, bildiğiniz gibi masaüstü sürümünde beğenilen bir koyu arayüz seçeneği sunuyor.

Ortaya çıktığı kadarıyla bu özellik Android ve iOS tarafına da geliyor.

YouTube‘un henüz son kullanıcıya gelmeyen hem iOS hem de Android sürümlerinde keşfedilen bu yeni özellik, “Dark Theme” ismiyle geçiyor. Gece modu olarak geçen bu çevrilen özellik, isminden de anlaşılabileceği üzere arayüzü koyu hale getiriyor.

Henüz iki tarafta da test aşamasında (Bazı kişilere gelmiş) olan gece modu, ayarlar içerisinden aktif edilebiliyor. Özellikle düşük ışıklı ortamlarda kullanım için iyi olacak bu arayüz seçeneği, temayı siyaha yakın hale getiriyor. Bu sayede hem cihazların şarjı daha uzun gidiyor hem de ekrana bakmak kolay hale geliyor.

Birçok insan gece yatmadan önce video izlemeyi tercih ediyor ve ışıklar kapalıyken ekranı tamamen kısmak dahi çoğu zaman yeterli olmuyor. Yeni arayüz modu bu sorunu ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

YouTube’un bu özelliği getirmesi uzun süredir bekleniyor Yakın zamanda iki platformda da aktif edilmesi beklenen yeni arayüz, oldukça güzel duruyor. Bu desteği verme noktasında rakiplerinin oldukça gerisinde kalan şirket, artık gerçek testler içerisinde bulunuyor. Gece modu bakıldığı zaman mobilde masaüstü sürümünden daha çok önem arz ediyor. (Kaynak: log) 

YORUMLAR