Yine Hababam'a çattı

Medyaloji.net » polemik » Yine Hababam'a çattı
Yine Hababam'a çattı

Yeni Akit gazetesi, okullarda teneffüs zili olarak “Hababam Sınıfı” film müziğinin kullanılmasına karşı çıktı.

Akit’ten Taha Emre Özdemir’in haberinde, “Seri halinde çekilerek Yeşilçam klasikleri arasına giren 'Hababam Sınıfı' film müziğinin eğitim kurumlarında teneffüs zili olarak kullanılmasına dair uyarılarda bulunan Akademisyen Sosyolog Dr. Muhsin Yımazçoban, ‘Hababam Sınıfı denilince akla tembellik, haylazlık, hocalarla alay etmek ve disiplinsizlik geliyor. Bu film müziğinin teneffüs zili olarak kullanılması gençlerimizi olumsuz yönde etkileyecektir’dedi” ifadeleri yer aldı.

FETİH YA DA MEHTER MARŞLARI ÖNERİSİ

Sosyolog Dr. Muhsin Yılmazçoban, ahlak yapımızı ve neslimizi bozmak isteyen çevrelerin; film, müzik, tiyatro ve benzeri konularla insanlar üzerinde algı oluşturmaya çalıştıklarını iddia ederek okullara mehter marşı önerisinde bulundu:

"Gençlerimizi bu olumsuzluklarla etkileyecek müzik yerine kahramanlık hikayelerimizi barındıran; türkülerimiz, fetih ya da mehter marşlarımızın kullanılması çok daha yerinde olacaktır. Bu müzikler öğrencilere şevk ve heyecan verecektir. Unutulmamalıdır ki günümüzde insanlar filmlerle kitaplarla müziklerle hemen her alanda algıyla yönetilmektedir."

Akit, daha önce de Hababam Sınıfı'nda Osmanlı düşmanlığı yapıldığını öne sürmüştü.

YORUMLAR