Fatih Portakal ile Tele1 arasında 'ekran karartma' polemiği

Medyaloji.net » polemik » Fatih Portakal ile Tele1 arasında 'ekran karartma' polemiği
Fatih Portakal ile Tele1 arasında 'ekran karartma' polemiği

FOX TV sunucusu Fatih Portakal, ekran karartma çağrısı yapan Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a tepki gösterdi.

FOX TV sunucusu Fatih Portakal, ekran karartma çağrısı yapan Tele1 kanalına tepki göstermişti. Kanaldan Fatih Portakal'a yanıt gecikmedi.

Tele1 RTÜK’ün verdiği 5 günlük ekran karartma cezasına karşı 5 gün boyunca tüm televizyon kanallarına ekran karartma çağrısı yaptı. Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, “Bu demokratik bir direniş hattıdır” dedi.

FATİH PORTAKAL: BU ORTAMDA YAPILACAK ŞEY DEĞİL

Gazeteci Fatih Portakal Tele1 kanalının bu çağrısına, "Tele1 in diğer kanallara 1 dk’lik ekran karartma önerisi bu ortamda yapılacak bir şey değil. Bir de koşul var: ya onlardan ya bağımsız gazetecilik deniyor.Bu da bir zorlama! Herkesin nerede durduğu zaten aşikar. Önemli olan zor zamanlarda inatlaşma değil, sürdürülebilirlik..." sözleriyle yanıt verdi.

TELE1: YA VARSINIZ YA YOKSUNUZ...

Tele1 kanalının sosyal medya hesabından ise gazeteci Fatih Portakal'a verilen yanıtta "Bu bir demokrasi ve dayanışma testi.. Zorlama yok.. Ya varsınız ya yoksunuz! İkilem bu kadar basit!" ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR