Yapay zeka fiyat tahmini yapacak

Medyaloji.net » teknoloji » Yapay zeka fiyat tahmini yapacak
Yapay zeka fiyat tahmini yapacak

Kripto para piyasasında yönelik geliştirilen yeni bir yapay zeka fiyat tahmini yapacak. Yapılacak bu tahminler, 7 günlük olacak.

Günümüzde bankalara ve borsalar piyasa tahminleri için yapay zeka ve makine öğrenimi sistemlerinden yararlanıyor. Ancak kripto para piyasasında henüz böyle bir çalışma mevcut değildi.

Nomics isimli kripto para veri şirketi, yapay zekayı kripto para piyasasıyla buluşturuyor. Nomics CEO’su Clay Collins tarafından yapılan açıklamaya göre, yapay zeka ve makine öğrenimi ile kripto paralara yönelik fiyat tahmininde bulunulacak. Bu tahminler 7 günlük öngörüye sahip olacak.

Bu tahminlerde yatırımcıların hedef alındığını belirten Collins, bunun kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini söylüyor. Yapay zekanın yapacağı tahminlerin, gelecekteki fiyat hareketliliğine yönelik sadece fikir oluşturmasının hedeflendiğini belirtiyor.

Nomics, yapılan diyat tahminlerini periyodik olarak web sitesi üzerinden paylaşacak. Yapılacak muhtemel hatalı tahminlerle ilgili de kullanıcılara bilgi verileceği belirtiliyor.

YORUMLAR