Turkcell'e yeni genel müdür

Medyaloji.net » iş dünyası » Turkcell'e yeni genel müdür
Turkcell'e yeni genel müdür

Turkcell'de Murat Erkan'dan boşalan genel müdür koltuğuna Bülent Aksu getirildi.

Turkcell’in yeni genel müdürü Bülent Aksu oldu. Aksu, görevi, şirketten 2019 yılında ayrılan Kaan Terzioğlu yerine genel müdür görevini vekaleten sürdüren Murat Erkan’dan devraldı.

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Bülent Aksu, kariyerine Kuveyt Türk A.Ş. Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak başladı. Ardından Çalık Holding’te finans müdürü ve grup finans direktörü rollerini üstlenen Aksu, 2008’de transfer olduğu Akfel Grup bünyesinde dört yıl boyunca finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı (CFO) olarak görev yaptı. Ardından sırasıyla Petkim Petrokimya A.Ş. ve STAR Rafineri A.Ş.’de CFO rolünü üstlenen Aksu, 2016’da aynı rol ile Turkcell’e geçti ve görevini 2018’e kadar sürdürdü.

Ağustos 2018 – Kasım 2018 tarihlerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda bakan yardımcısı, Kasım 2018 – Mart 2019 tarih aralığında Türk Telekomünikasyon A.Ş.’de yönetim kurulu üyesi, Mart 2019 – Mart 2020 tarihleri arasında Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi, Mayıs 2019 – Şubat 2021 tarihlerinde Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Aksu, Mart 2020’de Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmişti. Yeni dönemde Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapacak Bülent Aksu’nun yerine şirketin yönetim kurulu başkanlığını ise Nisan 2021’den bu yana Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Şenol Kazancı üstlenecek. 

 

YORUMLAR