Sosyal medyada 23 Haziran atışması

Medyaloji.net » sosyal medya » Sosyal medyada 23 Haziran atışması
Sosyal medyada 23 Haziran atışması

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki seçim rekabeti, bazı belediyelerin sosyal medya hesaplarında da yaşandı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) verdiği iptal kararı sonrasında yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini Millet İttifakı’nın adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu ikinci kez kazandı. Seçim öncesi sosyal medyada belediyelerin tatlı-sert atışmasının kaybedeni ise AKP’li Nevşehir Belediyesi oldu.

31 Mart seçimlerinde yüzde 51,58 ile AKP’li aday Rasim Arı’nın kazandığı Nevşehir Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan 22 Haziran’da AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’ı destekleyen bir paylaşım yapıldı. Belediye Hesabından, “Burada YILDIRIM çarptı size doğru geliyor” diyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesabı etiketlendi. Nevşehir Belediyesi’nin bu tweet’ine CHP’li belediyelerden yanıt gecikmedi.

Nevşehir’in tweet’ine ilk yanıt dün gerçekleşen seçimin sonuçlarının netleşmeye başlamasıyla CHP’li Mudanya Belediyesi’nden geldi; “Bizim burada İstanbul yönüne doğru gökyüzünde bir hareketlenme başladı. Onun sizin yıldırımla bir alakası yok galiba” dendi.

Ardından bir diğer yanıt da yine CHP’li Bilecik Belediyesi’nden geldi. Yüzüklerin Efenbdisi’nin Gandalf’ını paylaşan belediye, Nevşehir Belediyesi’ne, “Biz yol üzerindeyiz, bekliyoruz” diye yazdı.

Bilecik Belediyesi’nin bu tweetinin altına Datça, Bodrum, Eskişehir, Borçka, Çaycuma, Edirne ve Çankaya Belediyelerinden destek gecikmedi. Datça Belediyesi tarafından denize köpekbalığı şeklindeki can yeleğiyle denize giren bir köpeğin videosu paylaşılarak, "Biz de köpekbalıklarını harekete geçirdik" yazıldı.

Diğer belediyelerin Nevşehir Belediyesi'ne yanıtı ise şöyle oldu: 

YORUMLAR