"Hürriyet'teki onursuzlar" dedi, sansürü yedi!

Medyaloji.net » polemik » "Hürriyet'teki onursuzlar" dedi, sansürü yedi!
"Hürriyet'teki onursuzlar" dedi, sansürü yedi!

Türkiye Gazetesi köşe yazarı Cem Küçük'ün Hürriyet gazetesi ile ilgili yazdıkları krize neden oldu.

ürkiye Gazetesi köşe yazarı Cem Küçük bugünkü yazısının “Hiçbir ahlaki değerin olmayınca” başlıklı bölümünde Hürriyet gazetesinin çalışanlarını ve yazarlarını hedef aldı. Cem Küçük yazısında, Hürriyet gazetesinin Demirören Grubu’na satılmasından sonra AKP hükümetine destek olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bu medya grubunda çalışanların tamamı muhalif ve Erdoğan düşmanıydı. Onuru olanlar istifa etti, olmayanlar çalışmaya devam ediyor. Kullanışlı olanlar cephede öne sürüldü ve hükümet ne isterse onu yazıyorlar. Çünkü tek gram onurları yok.”

Cem Küçük’ün bu sözleri krize neden oldu. Türkiye gazetesinde ve gazetenin internet sitesinde yer alan Küçük’ün yazısı daha sonra sansürlendi. Küçük de yazısını Twitter hesabından paylaştıktan kısa süre sonra, paylaşımı sildi.

Sonrasında ise, Cem Küçük’ün Hürriyet çalışanlarına ve yazarlarına “onursuz” diyerek hakaret ettiği cümle, internet sitesine, “Bu medya grubunda çalışanların tamamı muhalif ve Erdoğan düşmanıydı. Onuru olanlar istifa etti” şekliyle kondu.

Cem Küçük yazısında, Hürriyet’te çalışanları hedef alarak Hürriyet gazetesi için de, “bugün en sağlam hükûmet destekçisi gazetede muhabir. Yani maaşını Tayyip Erdoğan’a bağlı, yerli ve millî iş adamı Yıldırım Demirören’den alıyor” dedi.

İşte Cem Küçük’ün gazetedeki yazısı ve internet sitesinde yer alan sansürlenmiş hali:

YORUMLAR