Halk TV'deki görev değişimiyle ilgili şok iddia!

Medyaloji.net » polemik » Halk TV'deki görev değişimiyle ilgili şok iddia!
Halk TV'deki görev değişimiyle ilgili şok iddia!

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde “CHP çevrelerinde deniliyor ki, yeni süreçte mutabakatın merkezinde Abdullah Gül olacak” diye yazdı

Gazeteci Ahmet Hakan Coşkun, bugün Hürriyet’teki köşesinde “Halk TV’nin başına geçen Gül’e yakın bir isim mi?” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“CHP çevrelerindeki bir söylentiye göre” ifadelerini kullanan Coşkun, yazısını şöyle sürdürdü:

Deniliyor ki, Sedat Bozkurt iyi bir gazetecidir ama herkes bilir ki Abdullah Gül’e yakındır. Sedat Bozkurt’un Halk TV’nin başına geçmesiyle parti tabanı Abdullah Gül’e ısındırılacak. Yeni süreçte mutabakatın merkezinde Abdullah Gül olacak.

Gazeteci Ahmet Hakan, söz konusu dedikoduyu farklı kişilerden duyduğunu ileri sürdü.

'Halk TV CHP'nin kanalı imajından sıyrılacak' iddiası

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın yönettiği Halk TV, geçen hafta Birleşik Kralık'ta yaşayan tekstilci Cafer Mahiroğlu'na satılmış, istifa eden genel yayın yönetmeni Serhan Asker'in yerine ise göreve Sedat Bozkurt getirilmişti.

Aslı Baykal'ın kanalda yönetici olarak görevine devam ettiği belirtilirken, kanalın yeni dönemde 'CHP'nin kanalı' imajından sıyrılacağı, yeni ve geniş bir kadro, yeni stüdyolar ve yeni programlar konusunda da girişimlerde bulunacağı ileri sürülmüştü.

YORUMLAR