Facebook Forecast uygulaması test ediliyor

Medyaloji.net » facebook » Facebook Forecast uygulaması test ediliyor
Facebook Forecast uygulaması test ediliyor

Facebook Forecast uygulaması ile gündeme dair tahminler sunmayı hedefliyor. Test aşamasında olan Forecast'in kısa sürede kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Facebook Forecast uygulaması test sürecinde
Sosyal medya platformu olmanın çok daha ötesine gelmeyi başaran Facebook, yenilikçi uygulamalar ve girişimlerde de bulunuyor. Facebook’un geliştirdiği uygulamalar ise bu stratejinin önemli adımlarından sadece biri.
 
Son yıllarda tahmin sistemleri üzerinde çalışan Facebook, Forecast isimli uygulaması üzerindeki çalışmalarına hız verdi. İos platformunda testlerine başlanan Forecast uygulaması, kullanıcılarla gündeme dair öngörüler ve tahminler paylaşıyor. Dünyada yaşanan önemli olaylarla ilgili Forecast, kullanıcılarla etkileşime giriyor ve keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Forecast, olaylar hakkında tahminler ve öngörülerin yanı sıra sorular soruyor, anketler ve tartışmalarla etkileşimli şekilde zaman geçirmeyi sağlıyor. Aslında Forecast’in bu yönüyle dijital bir arkadaş olduğunu da söyleyebiliriz. etik bir politika da izleyen Forecast nefret söylemlerinden uzak duruyor.

ABD ve Kanada’daki kullanıcılar için beta sürümü bulunan uygulamanın, önümüzdeki günlerde kararlı sürümle kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

YORUMLAR