Burgan Bank, Ashoka Türkiye ile iş birliğine gitti

Medyaloji.net » iş dünyası » Burgan Bank, Ashoka Türkiye ile iş birliğine gitti
Burgan Bank, Ashoka Türkiye ile iş birliğine gitti

Burgan Bank ile sosyal girişimcilik platformu Ashoka, Türkiye'ye fayda sağlayacak bir sosyal girişime hayat verecek

Butik bankacılık anlayışı ile tüketicilerin ihtiyaçlarına özel ürün ve hizmetler sunan Burgan Bank, öncelikli toplumsal sorunlara etkin, kalıcı çözümler getiren, sosyal girişimcileri bulan ve onları destekleyen Ashoka Türkiye ile güç birliği yaptı. Burgan Bank, Ashoka Fellowship Programı kapsamında “Teknoloji ve İnsan” odağında çalışan bir sosyal girişimciyi destekleyecek.

Ashokalı sosyal girişimciler için beş temel kriter

Ashoka, Fellowship Program’ı kapsamında seçim sürecini ‘yenilikçi fikir, sosyal etki, yaratıcılık, girişimcilik ve etik doku kriterlerine odaklanarak yönetiyor. Ashoka Ağı’na dahil olan sosyal girişimciler, uluslararası bir ağın parçası olmanın yanı sıra alanında lider kişi ve kurumlardan gönüllü danışmanlık ve ihtiyaç halinde üç yıl boyunca finansal destekten faydalanabiliyor. 

Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç, “Banka olarak içinde bulunduğumuz toplumun ihtiyaçlarının yanı sıra gelişimine de odaklanmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu doğrultuda Ashoka ile yollarımız kesişti. Bankamızın dijitalleşme hedefleri kapsamında “Teknoloji ve İnsan” konusunu odağımıza alarak, ülkemize ve insanlarımıza fayda sağlayacak bir sosyal girişimciye destek olacağız. İş birliğimizle, banka kurum kültürüyle örtüşen, teknolojiyi insanların faydalanması için ele alan, teknolojinin getirdiği sorunlara ve fırsat eşitliğine çözüm sunmak üzere kurgulanan bir sosyal girişimciyi hem maddi hem de profesyonel anlamda destekleyeceğiz. Ashoka ortaklığında bir sosyal girişimcinin hayallerini gerçekleştirip, ülkemizde birçok alanda farkındalık yaratacağımıza ve pozitif anlamda birçok değişimin başlangıcı olacağımıza inanıyoruz. Güç birliğimizin bir diğer önemli yanı da destekleyeceğimiz sosyal girişimcinin küresel Ashoka Ağı’yla buluşmasını ve Ashoka’nın küresel desteklerinden bütüncül olarak faydalanmasını sağlayan Türkiye’den ilk kurum olmamızdır” dedi.

 

YORUMLAR