Bunun adı basitliktir

Medyaloji.net » polemik » Bunun adı basitliktir
Bunun adı basitliktir

İmamoğlu, "Binali Yıldırım, münazara öncesi soruların görüşülmesini talep etmiş" iddiasında bulunmuştu.

Ekrem İmamoğlu'nun Binali Yıldırım'a yönelik, ortak canlı yayın için "Soruları görüşmek istedi" iddiasına, Yıldırım'dan yanıt geldi. Böyle bir girişiminin olmadığını söyleyerek İmamoğlu'ndan özür isteyen Yıldırım, "Bunun adı basitliktir" açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, bugün katıldığı bir TV programında İsmail Küçükkaya'nın moderatörlüğünü üstleneceği canlı yayın için Binali Yıldırım'ın programda sorulacak soruları önceden görmek istediğinin kendisine iletildiğini iddia etti. İmamoğlu'nun bu iddiasına Yıldırım'dan yalanlama geldi.

BİNALİ YILDIRIM: BUNUN ADI BASİTLİKTİR

Sosyal medya hesaplarından İmamoğlu'nu eleştiren Yıldırım, böyle bir talebinin olmadığını ve CHP adayının özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde:

''CHP adayı biraz önce ortak canlı yayınla ilgili "Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi" diyor. Sonra da kendisine tarafların yalanlaması iletildiğinde "öyle değilse yanlış anlamışım" diyor.

Varsa elinde kanıt ispatlasın yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir''.

 

YORUMLAR