Yemeksepeti'nde üst düzey 2 atama

Medyaloji.net » iş dünyası » Yemeksepeti'nde üst düzey 2 atama
Yemeksepeti'nde üst düzey 2 atama

Yemeksepeti'nde CFO ve CPCO olarak görev alacak isimler belli oldu.

Yemeksepeti’nin finans ve insan kaynakları departmanlarında üst düzey atamalar gerçekleşti.

Şirketin finanstan sorumlu genel müdür yardımcısı (CFO) görevine Sevil Tanrıdağlı, insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı (CPCO) görevine ise Hande Yalgın getirildi.

Ekonomi alanındaki lisans eğitimini 1995-1999 yıllarında Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Bölümü’nde tamamlayan ve profesyonel iş yaşamına Deloitte’ta başlayan Sevil Tanrıdağlı, 15 yılı aşkın süre Mondelēz International’da yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere farklı görevlerle hazine ve finans operasyonlarının yönetiminde yer aldı. Sevil Tanrıdağlı, Yemeksepeti’ne katılmadan önce son olarak Eczacıbaşı Vitra Karo’da CFO görevinde bulunuyordu.

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler ile İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında öğrenim hayatını tamamladıktan sonra co-active koçluk eğitimi de alan Hande Yalgın, kariyerine Avis’in insan kaynakları departmanında başladı. Daha sonraki yıllarda Arkas Holding, Turkcell, Yıldız Holding ve Vodafone’da çeşitli insan kaynakları liderlik rolleri üstlenen Yalgın; Logo Yazılım, Modanisa ve son olarak OTI Holding’de CHRO görevinde bulunuyordu.

Yeni görevlerine 19 Eylül itibarıyla başlayan Sevil Tanrıdağlı ve Hande Yalgın, üst yönetim ekibinin bir parçası olarak Yemeksepeti CEO’su Mert Baki’ye bağlı çalışacak.

YORUMLAR