Yazılı basın Hürriyet ve Sözcü'nün yazarlarını konuştu

Medyaloji.net » medya » Yazılı basın Hürriyet ve Sözcü'nün yazarlarını konuştu
Yazılı basın Hürriyet ve Sözcü'nün yazarlarını konuştu

Medya Takip Merkezi'nin (MTM) yaptığı araştırmaya göre, yazılı basının en çok konuştuğu gazeteciler arasında Hürriyet ve Sözcü gazetelerinden 2'şer isim yer aldı.

Medya Takip Merkezi (MTM)30 Temmuz - 5 Ağustos 2018  tarihleri arasında yaptığı araştırmayla basında öne çıkan gazetecileri belirledi. İşte araştırmanın ayrıntıları...

Yazılı basındaki 25 haberde adı geçen Hürriyet gazetesi köşe yazarı ve Gülse Birsel, geçen hafta en çok konuşulan gazeteci oldu. 

İkinci sırada Sözcü gazetesi yazarı ve gazeteciliğin duayen ismi Uğur Dündar var. Yakın zamanda Halk TV Yayın Konseyi Başkanı olan usta gazeteci hakkında 18 haber yapıldı.

Yine Sözcü gazetesinden Bekir Coşkun, CHP'deki kurultay tartışmaları hakkındaki görüşleriyle gündeme geldi ve 15 habere konu oldu.

Türkiye-ABD ilişkileri arasındaki gerginlikle ilgili olarak köşe yazısında "Türkiye'yi artık, ‘o çocukları' yönetmiyor. ABD bağımsız bir ülke olduğumuzu anlamalı" ifadelerini kullanan Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, yazılı basındaki 15 haberde yer aldı.

Hürriyet gazetesindeki başarılı röportajlarıyla dikkat çeken Ayşe Arman, 14 haberle en çok konuşulan gazeteciler arasına girdi.

YORUMLAR