Viking Temizlik ödüle layık görüldü!

Medyaloji.net » ödül/başarı » Viking Temizlik ödüle layık görüldü!
Viking Temizlik ödüle layık görüldü!

'Erişilebilirlik Ödülleri'nde Viking Temizlik, 'Engelsiz Temizlik' projesiyle 'Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri' kategorisinde birinci oldu.

Viking Temizlik ve Kozmetik Pazarlama ve İletişim Grup Müdürü Gökçe Hatipoğlu, ödülün yeni projeler için kendilerine cesaret verdiğini söyledi.

Türkiye’de düşük derecede görebilen kişilerle birlikte 1 milyon kişiye yakın görme engelli vatandaşın olduğuna dikkat çeken Hatipoğlu, şunları kaydetti: "Telefon, görme engelli vatandaşlarımızın hayatlarının her aşamasındaki en büyük yardımcısı. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz yazılımla, Viking marka temizlik ürünlerimizin etiketlerinin üzerine QR kodlar ekledik ve bu QR kodları algılayıp, sesli olarak tüm ürün bilgilerini okuyacak Engelsiz Temizlik Mobil Uygulamasını oluşturduk. Android ve IOS üzerinden cep telefonlarına kolaylıkla ücretsiz olarak indirilebilen 'Viking Engelsiz Temizlik Aplikasyonu' ile kullanıcı, ürünleri birbirinden kolaylıkla ayırt edebiliyor. Kod okutulduğunda; ürün ismi, gramajı, kullanım alanları, kullanım talimatı, dikkat edilecek hususlar ve iletişim bilgileri kullanıcıya aktarılıyor. Böylece görme engelli bireyler başka birinin yardımına ihtiyaç duymadan temizlik yapma özgürlüğüne kavuşuyor. ‘Engelsiz Temizlik’ projesi aynı zamanda, ürün hakkındaki doğru bilgilere kolay erişilmesini sağlayarak yanlış ürün kullanımından kaynaklanan sağlık sorunlarını da ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor."

 

YORUMLAR