Uber şoförlerine her müşteride ödeme yapacak

Medyaloji.net » teknoloji » Uber şoförlerine her müşteride ödeme yapacak
Uber şoförlerine her müşteride ödeme yapacak

Uber, 4 milyon şoförüyle arasındaki finansal işlemleri kolaylaştırmak amacıyla Uber Money servisini hayata geçirdiğini duyurdu. 

Dijital ödeme sistemleri geliştirecek olan Uber Money şimdilik Uber şoförleri ile çalışacak olmasına rağmen yakın gelecekte herkese açılacak gibi görünüyor.

Paranın birikmesini beklemeden
Uber Money kullanıcısı şoförler, banka masrafı olmadan para gönderip almak gibi avatnajların yanında, her müşteriyi hedefine bıraktıktan sonra müşteriden kazandığı parayı anında hesabında görüp kullanmaya başlayabilecek.

Mevcut sistemde şoförler ücretlerini aylık olarak alabiliyordu. Müşteriler ödemeyi Uber hesabına yaparken, şoförlerin alacağı belli bir miktar toplandıktan sonra ve Uber muhasebe çalışanlarının onayının ardından şoförlerin banka hesabına aktarılıyordu.

Yeni dijital uygulama sayesinde, müşterilerin ödediği taksi ücretinden şoförün payına düşen ücret anında şoförün hesabına geçmiş olacak. Bu sayede Uber’in muhasebedeki iş yükü azalırken, banka transfer ücretlerinden de büyük tasarruf sağlanmış olacak.

YORUMLAR