TYB'nin 'Yılın Yazar Fikir Adamı ve Sanatçıları' ödülleri sahiplerini buldu

Medyaloji.net » ödül/başarı » TYB'nin 'Yılın Yazar Fikir Adamı ve Sanatçıları' ödülleri sahiplerini buldu
TYB'nin 'Yılın Yazar Fikir Adamı ve Sanatçıları' ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Yazarlar Birliğinin (TYB) 2023 yılının "Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları" ödülleri, Rami Kütüphanesi'ndeki törende sahiplerini buldu.

TYB Başkanı Musa Kazım Arıcan, törende yaptığı konuşmada, birliğin, kültür sanat ve fikir dünyasını değerlendirmesinin sonuçlarının ödüllendirileceğini söyledi.

Geçen yılın en titiz kültür, fikir ve sanat taramasını, kültürün ve edebiyatın tüm alanlarında ince bir işçilik yaptıklarını anlatan Arıcan, "Son yıllarda özellikle roman, hikaye, şiir ve deneme alanında inanılmaz eserler var. Özellikle gençlerimizden çok başarılı eserler geliyor. Biz o alanda en dikkati çekeni ve iyi olanı takdim ediyoruz." diye konuştu.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu, Rami Kütüphanesi'nin 250 yıllık bir yapı olduğuna işaret ederek, "Muazzam bir restorasyonla bu kışla kütüphaneye dönüştürüldü. Hizmete açıldığından bu yana geçen süreç içinde sunduğu kütüphanecilik hizmetleriyle giderek zenginleşen etkinlikler yapıldı. Burada kıymetli gayretleri ödüllendirilen ilim ehliyle birlikte olmak da gurur verici." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
En çok okunan haberler