Türkiye'nin bugünkü ajandası (7 Kasım 2019)

Medyaloji.net » medya » Türkiye'nin bugünkü ajandası (7 Kasım 2019)
Türkiye'nin bugünkü ajandası (7 Kasım 2019)

İşte son 24 saatte dünyada ve Türkiye'de gündeme damga vuran gelişmeleri öğrenmek isteyenler için Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı kısa gündem özeti...

ETKİNLİK TAKVİMİ

»   FELİS ÖDÜLLERİ
Yer: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM)

»   PAİNTEXPO EURASİA 2019
Yer: İstanbul Fuar Merkezi (İFM)

»   SU-TEK 3. SU VE SU TEKNOLOJİLERİ FUARI
Yer: Beytepe Kongre ve Kültür Merkezi

»   GÖBEKLİTEPE KÜLTÜREL MİRAS VE TURİZM FUARI
Yer: Şanlıurfa Fuar ve Kongre Alanı

TARİHTE BUGÜN

»   OLAYLAR - 1665: Yaşayan en uzun ömürlü gazete The London Gazette ilk kez yayımlandı.

»   DOĞUMLAR - 1951: İlker Yasin, Türk spor spikeri.

»   VEFATLAR - 1958: Aka Gündüz, Türk gazeteci yazar (d. 1886)

ATAMA / TRANSFER / GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

İŞ DÜNYASI

»   FAİRMONT QUASAR İSTANBUL - Fairmont Quasar İstanbul’un Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine Doğu Yaman getirildi.

MEDYA DÜNYASI

»   RTÜK - Faruk Bildirici, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kurulundan çıkarıldı.

İŞ BİRLİĞİ / YATIRIM

İŞ DÜNYASI

»   GROUPE PSA - Peugeot, Citroen, DS ve Opel markalarını bünyesinde bulunduran Groupe PSA, Türkiye'deki ilk üç markalı bayisini Konya'da açtı.

»   ASELSAN & MSB- ASELSAN ile Milli Savunma Bakanlığı (MSB) arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan keşif ve gözetleme sisteminin tedarik edilmesi amacıyla 54,5 milyon dolarlık sözleşme imzalandı.

»   AUDİ & 72ANDSUNNY  - Almanya doğumlu otomobil markası Audi, globalde çalışacağı reklam ajansını seçti. Buna göre, 2020 yılında hayata geçirilecek yeni kampanyasında marka 72andSunny ile işbirliği yapacak.

»   WALL STREET JOURNAL & HP - Wall Street Journal, ABD merkezli Xerox Holdings Corp'un kişisel bilgisayar üreticisi HP'yi satın almak için 27 milyar dolar civarında olan piyasa değerinin üzerinde nakit ve hisse senedinden oluşan teklif vermeyi değerlendirdiğini bildirdi.

»   TESLA & CATL - Elektrikli araç üreticisi Tesla, Çin'de üreteceği araçlara batarya tedariki için önemli bir adım attı. Konuya yakın kaynakların verdikleri bilgiye göre Tesla, Çin'de üreteceği araçlara gelecek yıldan itibaren batarya tedariki için CATL ile ön anlaşmaya vardı.

ÖDÜL / BAŞARI

İŞ DÜNYASI

»   YILDIZ ENTEGRE - Academy of Interactive and Visual Art tarafından verilen ve tasarımda mükemmeliyet vizyonuna sahip 15’inci Davey Awards’da Yıldız Entegre "en iyi web sitesi" kategorisinde "Gold" ödülünün sahibi oldu.

»   YATAŞ GRUP - 2019 Verimlilik Ödülleri'nin kazananları belli oldu. Türkiye'nin en büyük ve en inovatif şirketlerinin geliştirdiği 181 farklı projenin bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildiği proje yarışmasında Yataş Grup, ''Yatak montaj hattında operasyonel mükemmellik sistemiyle kapasite artırımı'' isimli projeyle ''Büyük İşletme Süreç İyileştirme Kategorisi''nde birinciliğe layık görüldü.

MEDYA DÜNYASI

»   KANAL D & CNN TÜRK - Magazin Gazetecileri Derneği'nin (MGD) düzenlediği '24. Altın Objektif Ödülleri', dün akşam sahiplerini buldu.Demirören TV, geceden beş ödülle ayrıldı. Yılın Sabah Kuşağı Programı” da Kanal D’de yayınlanan Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programına verildi. Kanal D, geceye 4 ödülle damga vururken; Kanal D Haber Başkanı Buket Aydın da CNN Türk’te ekrana gelen 40 programı ile “Yılın Kadın Program Sunucusu” seçildi.

»   TURKUVAZ MEDYA Magazin Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği 24. Altın Objektif Ödül töreninde, A Haber Yılın Haber Erkek Spikeri dalında, Sinan Özedincik ve Funda Karayel’in A Para’da sunduğu Günaydın Hafta Sonu ise Yılın Hafta Sonu Sohbet Programı dalında ödül aldı Magazin dünyasının zirve noktası Günaydın ise tam 5 ödül kazandı. Takvim gazetesi ise 2 ödüle layık görüldü. Turkuvaz Grubu, toplamda 16 ödülle geceden ayrıldı.

»   ATV - Magazin Gazetecileri Derneği'nin düzenlediği 24. Altın Objektif Ödülleri töreninde, Atv'nin sevilen dizisi 'Bir Zamanlar Çukurova' Yılın Dizisi seçildi.

DİĞER

»   TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ KÜLTÜR SANAT KOMİSYONU - Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Kültür Sanat Komisyonu’nun hazırladığı Bir Tiyatrocu Bir Eser Söyleşisi 8 Kasım 2019 Cuma günü saat 14.00’de TGC Basın Müzesi’nde yapılacak.

»   SABAH GAZETESİ - Zonguldak'ta 1950'li yıllarda yayınlanan Sabah Gazetesi'nin sahibi ve başyazarı olan Şükrü Usman'ın 60 yıllık basın arşivi Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti ZGC'ye hediye edildi.

YORUMLAR