Turkcell'den Giresun'a Paycell ile yardım eli!

Medyaloji.net » iş dünyası » Turkcell'den Giresun'a Paycell ile yardım eli!
Turkcell'den Giresun'a Paycell ile yardım eli!

Turkcell, sel felaketinin yaşandığı Giresun'da faaliyet gösteren 350 esnafa ve 200 aileye hibe takviyesinde bulundu.

Yapılan şirket açıklamasına göre felakette ziyan gören dükkan sahiplerine ve ailelere yapılan takviye, kişilerin ismine düzenlenen Paycell kartlarına tanımlanacak. Giresunlu esnaf ve aileler, yerli ve milli ödeme altyapısı Paycell üzerinden yapılan hibeyi diledikleri üzere kullanabilecekler.

Dijital operatör Turkcell, sel felaketinin meydana geldiği Giresun’a yardım elini, yerli ve milli ödeme altyapısı Paycell ile uzattı. Selden olumsuz etkilenen 350 esnaf ve 200 aileye, Turkcell’in yeni nesil ödeme platformu Paycell aracılığıyla 400 bin TL’den fazla hibe takviyesi tanımlandı. Giresun Valiliği’nin himayesinde başlatılan kampanya kapsamında hibe dayanağı Turkcell’in yeni nesil ödeme platformu Paycell üzerinden aktarılacak.

“Yerli ve milli teknoloji altyapımız ile Giresunlu vatandaşlarımızın yanındayız”

Turkcell Genel Müdür Murat Erkan, Giresun’da gerçekleşen sel felaketinin çabucak akabinde Turkcell olarak bölgedeki abonelerine kesintisiz iletişimi sağlamak ismine Acil Durum Paketi ile fiyatsız internet tanımladıklarını ve fatura erteleme imkanı sunduklarını vurguladı. Erkan, “26 yıldır Türkiye’den kazandığını tekrar Türkiye’ye veren bir şirket olarak, her daim vatandaşımızın yanında yer almayı görev biliyoruz. Sel felaketiyle sarsılan Giresun’da hayatın olağana dönmesi için devletimizin attığı adımlara takviye olmak hedefiyle bir yardım eli de biz uzatmak istedik. Bu amaçla Türkiye’nin yerli ve milli ödeme platformu Paycell aracılığı ile selden olumsuz etkilenen esnaf ve ailelere Paycell Kart’larını ulaştırdık. Bu kartlarda yüklü bakiyeler ile felaketten etkilenen vatandaşlarımızın kimi gereksinimlerini Turkcell dayanağı ile karşılamasını sağlıyoruz. Projemiz; dijital bir servisimizin böylesi bir afet döneminde insanımıza yardım amaçlı kullanımına sunulması açısında da bir ilk olma özelliğini taşıyor. Turkcell olarak yerli ve milli teknolojimizle milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Hibe dayanağından yararlanacak Giresun esnafları ve aileler Paycell’in anında kullanımına hazır, ön ödemeli alışveriş kartı olan Paycell Kart ile tanımlanan meblağı Turkcell Mağazaları’ndan ya da Paycell uygulaması üzerinden aktive ettikten sonra kullanabilecek. Visa entegrasyonu sayesinde tüm mağaza ve internet alışverişlerinde kullanılabilen Paycell Kart aracılığıyla yatırılan meblağ, tüm banka ATM’lerinden ve PTTMatik’lerden 2 ay boyunca fiyat ödemeden nakit olarak da çekilebilecek.

Turkcell COVID-19 döneminde ekosistemin canlılığını kaybetmemesi emeliyle Mart ayında 26 milyon TL’lik dev bir dayanak paketi hazırlamış, sonrasında hazırlanan esnafa özel can suyu dayanağı kapsamında ise salgın sonrası iş yerine geri dönen restoran, kafe, kuaför, taksi durağı üzere küçük işletmelerin ilk üç ay boyunca sabit internetini karşılama kararı almıştı.

Turkcell çalışanlarından Giresunlulara yardım kampanyası

Turkcell’in selden olumsuz etkilenen Giresun’a yapacağı hibe takviyesinin yanı sıra, Turkcell çalışanları da Giresunlu aileler için acil yardım kampanyası başlattı. Turkcell Gönüllüleri çatısı altında başlatılan kampanya aracılığıyla felaketten etkilenen Giresunlu ailelerin çocuklarına uzaktan eğitim döneminde dayanak olması için Küçük Notebook dağıtılacak.

YORUMLAR