Tera Yatırım halka arz oluyor

Medyaloji.net » iş dünyası » Tera Yatırım halka arz oluyor
Tera Yatırım halka arz oluyor

Yeni nesil teknolojiyi vizyoner ve yenilikçi bakış açısıyla birleştiren sürdürülebilir bir değer yaratan Tera Yatırım halka arz ediliyor.

Pay, vadeli işlemler, borçlanma araçları piyasalarında aracılık hizmetlerinin yanı sıra, tecrübeli kadrolarıyla araştırma ve kurumsal finansman alanlarında faaliyet gösteren şirket, önümüzdeki dönemde yeni ürün ve projeleriyle hızlı büyümeyi planlıyor.

1990 yılında kurulan, 2005 yılında şu andaki ortakların devir almasıyla Tera Yatırım Menkul Değerler AŞ adını alan Tera Yatırım, Borsa İstanbul’da (BİST) halka arz oluyor.

Halka arzla birlikte gelecek hikayesinde önemli bir sayfa açacak olan Tera Yatırım, yeni dönemde gerçekleştireceği projelerle büyümesine ivme katmaya hazırlanıyor.

Tera Yatırım, bu halka arzla, öz kaynak yapısını daha da güçlendirirken, işlem hacimlerini artırarak pazar payını yükseltmeyi ve rekabette öne çıkmayı hedefliyor. Şirketin uzun vadeli planı ise Türkiye’nin en iyi ve en çok tercih edilen aracı kurumlarından biri olmak.

Yatırım piyasasında pay, vadeli işlemler, borçlanma araçları piyasalarında aracılık hizmetleri veren şirket, ayrıca tecrübeli kadrolarıyla araştırma ve kurumsal finansman alanlarında faaliyet gösteriyor. Yenilikçi, müşteri ve çözüm odaklı kurum kültürünü, ekibinin tecrübesi ve teknoloji ile birleştirerek Türkiye'de aracı kurumlar arasında öne çıkmayı ve kaliteli hizmet sağlamayı vizyon olarak belirleyen Tera Yatırım, son dönemde gerçekleştirdiği BGC Partners satın alma işlemi ile hem yurt içinde hem de yurt dışında kurumsal yatırımcılar tarafında da hızlı büyümeyi planlıyor. Başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde atacağı adımlarla marka bilinirliğine yatırım yapacak şirket, bu stratejiyle birlikte, bireysel yatırımcılar tarafındaki pazar payını yükseltmek ve tabana yayılmayı hedefliyor.

Halka arz işlemlerinde son dönemin öne çıkan aracı kurumlarından olan Tera Yatırım, 2021 ve 2022 yıllarında 5 halka arz projesini başarıyla gerçekleştirdi. Şirket 2023 yılında ve takip eden yıllarda çok sayıda halka arz ve şirket satın alma-birleşme projesini tamamlamayı planlıyor.

Tera Yatırım’ın yüzde 100 iştiraki olan Tera Portföy ise konvansiyonel portföy yönetim modelinin yanı sıra özellikle tematik GSYF ler ve GYF projeleri ile büyümeyi hedeflemekte. Bu doğrultuda Tera Portföy 2022 yılında “Tech Invest” ve “Game Invest” adı altında 2 farklı GSYF yi hayata geçirdi. 

YORUMLAR