TDL RACES / THSF DRONE Yarış Ligi 1. Etap kazananları belli oldu

Medyaloji.net » medya » TDL RACES / THSF DRONE Yarış Ligi 1. Etap kazananları belli oldu
TDL RACES / THSF DRONE Yarış Ligi 1. Etap kazananları belli oldu

26-27 Ağustos'ta Gerçekleşen Tdl Races'ta Yedikule Hisarı'nın Tarihi Dekoru Ve Teknolojinin Zirvesi, bu eklektik yarışta buluştu.

Fatih Belediyesi ile Türkiye’nin drone teknolojileri ve sporu alanında milyonlarca kişiye ulaşan Tech Drone League ortaklığı ile düzenlenen organizasyonda ziyaretçiler 2 gün boyunca yarışların yanı sıra ücretsiz interaktif teknolojik etkinlikler, sahne şovları, konserler, sürprizlerle DENEYİM, EĞİTİM VE EĞLENCE ODAKLI kaliteli bir hafta sonu yaşadılar. 

PİLOTLAR KIYASIYA MÜCADELE EDERKEN SEYİRCİLER DE ONLARLA AYNI HEYECANI YAŞADI

Özel dizayn edilmiş ve aydınlatılmış yarış pistinde, profesyonel pilotlar hikayelerinin güçlerini, dronelarının hızları ile açığa çıkardılar. 
Her geçen gün daha da gelişen drone teknolojisini sportif ve profesyonel olarak eğitimli bir şekilde gerçekleştiren pilotlar, birinci gün antrenman turları, sıralama turları, ikinci gün ise eleme yarışlarından sonra final yarışları ile şampiyonluğa ilerlediler. Yarışlar ve etkinlikler tüm gün sürerken; 200 km hıza 1 saniyede çıkan dronelar, final yarışlarını akşam saatlerinde, LED’lerle özel olarak ışıklandırılmış, 1000 metrekarelik güvenlik fileleriyle çevirili, 12 engel ve 12 dönüşten oluşan toplamda 4.000 bin metrekare üzerine kurulu pisti en önde tamamlamak için kıyasıya yarıştılar.

Pilotlar; quad droneları, FPV (First Person View) ve özel radyo kumandaları ile seyircilere heyecan dolu bir yarış keyfi yaşattılar.  Droneların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için kıyasıya mücadele ederken; pilotların gözlüğündeki görüntü sahnedeki LED ekranlarda canlı verildi ve seyirciler de pilotlarla aynı heyecanı yaşadılar.

TDL RACES KAZANANLARI SAHNEDE ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Başvuruları 100 pilot ile sonuçlanan Tech Drone League 1. Etap Yedikule Hisarı yarışına teknik kurulun belirlediği 64 pilot katıldı. 27 Ağustos Pazar akşamı gerçekleşen törende, TDL Races liginde yarışan pilotlar ödüllerini ve kupalarını sahnede aldılar.

TDL Races Kazananları

Nakdi Ödüller: 1.Kazanan 10.000 TL, 2.Kazanan 5.000 TL, 3.Kazanan 3.000 TL, 4.Kazanan 2.000 TL

TDL Races 1.'si Nazım Tüzün, 2.'si Hüseyin Ablak, 3.'sü Batu Erilkun, 4.'sü İbrahim Alper Aydın 

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Drone Yarış Ligi’nde dereceye giren pilotlar madalyalarını aldılar. 

THSF Drone Yarış Ligi 1.'si Atakan Mercimek,  2.'si Nazım Tüzün, 3.'sü Hüseyin Ablak,  4.'sü Burak Mercimek  

 

 

YORUMLAR