Tchibo Türkiye'ye yeni pazarlama direktörü getirildi

Medyaloji.net » iş dünyası » Tchibo Türkiye'ye yeni pazarlama direktörü getirildi
Tchibo Türkiye'ye yeni pazarlama direktörü getirildi

70 yılı aşkın kahve uzmanlığıyla, Türkiye'de 2005 yılından bu yana hizmet veren Tchibo Türkiye'nin yeni pazarlama ve ürün direktörü İlknur Aksoy Şen oldu.

2006 yılında Yeditepe Üniversitesi İktisat anadal ve Radyo TV Sinema yandal bölümlerinden mezun olan İlknur Aksoy Şen, kariyerine aynı yıl Anadolu Grubu’nda iç denetim uzmanı olarak başladı. Aksoy Şen, Coca-Cola İçecek’in Türkiye, Kazakistan ve Kırgızistan; Anadolu Efes’in ise Türkiye’deki iç denetim süreçlerinde yer aldı. 2010 yılında Anadolu Efes pazarlama ekibine dahil olan Aksoy Şen, Bomonti lansmanı ve +1 dönüşümü gibi birçok başarılı projeye imza attı.

13 yılı aşkın süredir Anadolu Efes’te kariyerini sürdüren Şen, burada sırasıyla marka müdür yardımcısı (Bomonti), marka müdürü (yerel markalar), pazarlama müdürü (yabancı ve yerel markalar) pozisyonlarında çeşitli görevler aldı. 2019’dan bu yana Efes markalarının pazarlama direktörlüğünü sürdüren İlknur Aksoy Şen, Nisan 2023 itibarıyla Tchibo Türkiye Pazarlama ve Ürün Direktörü olarak atandı.

Şen, yeni görevinde kahve, coffee bar ve gıda dışı iş birimleri ile kurumsal iletişim stratejilerinin Tchibo’nun 2027 hedefli global büyüme stratejisi paralelinde geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinden sorumlu olacak.

YORUMLAR