Skype mesaj özelliğini geliştiriyor

Medyaloji.net » teknoloji » Skype mesaj özelliğini geliştiriyor
Skype mesaj özelliğini geliştiriyor

Microsoft’un video konferans uygulaması Skype, sadece video konferansıyla sınırlı kalmak istemiyor.

Bugüne kadar temel iletişim ihtiyacına cevap veren bir metin mesajlaşması özelliğine sahip olan Skype, artık bu alanda da rakiplerine tehdit olmak istiyor.

Skype savaştan çekilmedi
Skype’ın yeni duyurduğu özelliklerle, artık metin mesajlarını bir e-mail gibi kullanmak mümkün olacak. Bir kullanıcı yazdığı mesajı göndermeden tasarı olarak saklayıp daha sonra tekrar üzerinde çalşıp gönderme imkanına sahip olacak.

Ayrıac, mesajları ileri bir zamanda göndermek için de ayarlayabilecek. Özellikle profesyonellerin sık kullandığı Skype’da, saat farkı nedeniyle muhataplarına uyudukları saatlerde mesaj göndermek büyük sıkıntı yaratabiliyordu. Bu sayede kişiler birbirlerine, “iş saatlerini” dikkate alarak mesaj gönderme ayarı yapabilecekler.

Son olarak Skype artık gönderilecek video ve fotoğrafları, ön izleme yapmaya izin verecek. WhatsApp ve muadili mesajlaşma yazılımlardaki gibi, kullanıcı göndereceği resim ve video dosyasını seçtikten sonra son kez kontrol etme imkanı bulacak.

Bu yeniliklerle beraber Microsoft’un güçlü ürünü Skype, rakibi WhatsApp ve Telegram gibi anında mesajlaşma yazılımları karşısında mücadeleden vazgeçmediğini ilan etmiş oluyor.

YORUMLAR