Samsung Electronics Türkiye'ye yeni başkan

Medyaloji.net » iş dünyası » Samsung Electronics Türkiye'ye yeni başkan
Samsung Electronics Türkiye'ye yeni başkan

Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığı görevini yürüten Choi Byung Hee, Samsung Electronics Türkiye Başkanlığına atandı.

1996 yılında fiber optik ve kablo mühendisi olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde göreve başlayan Choi Byung Hee, 1999 – 2002 tarihleri arasında ABD, Asya ve Latin Amerika’da kablo ve fiber optik kablo satış ve pazarlama operasyonlarından sorumlu oldu. 2003 yılında Samsung Electronics’in Hindistan’ın Delhi kentinde yapılan özel eğitim programına bölgesel uzman olarak katılan Byung Hee, daha sonra dört yıl boyunca ABD pazarındaki mobil satışların yönetiminden sorumlu olarak Samsung Electronics’in Güney Kore’deki merkezinde görev aldı.

2007 yılından itibaren Samsung Electronics Global Operasyon Merkezi’nde iki yıl boyunca tedarik zinciri yönetimi ve satış yönetiminden sorumlu olarak görev yapan Byung Hee, 2009 – 2014 yılları arasında Samsung Electronics ABD Mobil Satışlardan Sorumlu Direktör ve Kıdemli Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2015 yılında Samsung Electronics genel merkezinde satış ve pazarlama ekibi içerisinde görev alan Byung Hee, Samsung Electronics Türkiye’de başkanlık görevine getirilmeden önce son olarak Aralık 2015 tarihinden bu yana Samsung Electronics Baltık Ülkeleri Başkanlığını yapıyordu.

YORUMLAR