Sabiha Gökçen Havalimanı ödüle layık görüldü

Medyaloji.net » ödül/başarı » Sabiha Gökçen Havalimanı ödüle layık görüldü
Sabiha Gökçen Havalimanı ödüle layık görüldü

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye'nin bağımsız ilk ve tek havacılık başarı ödülleri organizasyonu “Bluesky Awards 2023” sahiplerini buldu.

‘Havacılık Başarı Ödülleri’ ve ‘Havacılık Proje Ödülleri’ olarak iki farklı alanda düzenlenen yarışmada Sabiha Gökçen, havacılık endüstrisinde başarıyı ve mükemmelliği taçlandıran yedi ödülün sahibi oldu. 

Türkiye'nin en büyük ikinci havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen (İSG), Türkiye'nin bağımsız havacılık başarı ödülleri organizasyonu Bluesky Awards tarafından bu yıl 2'nci kez 'Havacılık Başarı Ödülleri' kategorisinde "Yılın Dijital Havalimanı" seçilirken 'Havacılık Proje Ödülleri' kategorisinde 6 projesiyle jüri komisyonunca ödülüne layık görüldü. 

Havacılık Proje Ödülleri kapsamında verilen ödüllerin kategorileri ise, 'Yılın Havacılık Erişilebilirlik Projesi: Otopark Süreçlerinin Dijitalleştirilmesi Projesi', 'Yılın Havacılık Teknoloji Projesi: Danışma için E-Translator Projesi', 'Yılın Havacılık Tasarım Projesi: Kadıköy - Raylardan Havalara Metro Tasarım Projesi', 'Yılın Havacılık Yeşil Inovasyon Projesi: SAWCycle E-Atık Geri Dönüşüm Projesi', 'Yılın Havacılık Sosyal Sorumluluk Projesi: Saygı Gülümsetir Farkındalık Projesi', 'Havacılıkta İlkler ve Başarılar Ödülü: Türkiye'nin İlk Havalimanı Sadakat Programı ISG Portpal Projesi' oldu. 

25 Kasım 2023 gecesi İstanbul Beykent Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Bluesky Awards 2023: "Uluslararası Havacılık Ödülleri" Ödül Töreni'nde küresel havacılık dünyasına önemli etkileri olan kurumlar, kuruluşlar, bireyler ve girişimler "Havacılık Başarı Ödülleri ile Havacılık Proje Ödülleri" adı altında iki farklı alanda onurlandırıldı. Kazananları ulusal ve uluslararası jüri üyeleri ve "dijital itibar ajansı" tarafından tarafsız olarak değerlendirilen Bluesky Awards 2023'e Avustralya, Amerika, İngiltere, Singapur, Almanya, Dubai, Japonya, İtalya, Fransa, Polonya, Estonya ve Gine Cumhuriyeti gibi ülkelerden birçok firma katıldı.
 

YORUMLAR