Q Yatırım Bankası ve Fimple'dan iş birliği

Medyaloji.net » iş dünyası » Q Yatırım Bankası ve Fimple'dan iş birliği
Q Yatırım Bankası ve Fimple'dan iş birliği

Q Yatırım Bankası, 2022'nin son çeyreğinde BDDK tarafından kuruluş iznini aldı.

Q Yatırım Bankası, 2022'nin son çeyreğinde BDDK tarafından kuruluş iznini aldı. Bünyesinde Qua Granite ve Bien Finans şirketlerini barındıran Q Yatırım Holding, bankacılık faaliyetlerine başlıyor. Yeni nesil dijital yatırım bankası olma vizyonu doğrultusunda Q Yatırım Bankası en güncel bankacılık teknolojisine sahip olmak amacıyla Fimple ile el sıkıştı.

Fimple CEO'su Dr. Mücahit Gündebahar, "Büyük bir titizlikle en güncel teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz ana bankacılık platformumuzun yeni kurulan finans kuruluşları tarafından tercih edilmesinden dolayı gururluyuz. Son olarak Q Yatırım Bankası ile yaptığımız iş ortaklığı, SaaS yaklaşımı ile çalışan bulut tabanlı bankacılık platformumuzla sektördeki etkinliğimizi ve yenilikçi teknolojilerimizin farkındalığını artırmaya devam ettiğimizi gösterdi" dedi.

Gündebahar, platformun dinamik altyapısı ve SaaS modeli sayesinde yeni kurulan bankalar için kolay kurulum ve hızlı entegrasyon sağladıklarını, bununla birlikte aylık üyelik sistemiyle kullandıkça öde modeli sayesinde maliyet avantajı imkanı sunduklarını bu sayede de yeni finans kuruluşlarının ilgisini çektiklerini ifade etti.

Gündebahar açıklamalarına şöyle devam etti:

"Fimple'ın bulut tabanlı ana bankacılık platformu, kullandığı modern teknoloji ve müşterilerine sunduğu iyi hizmetle, bankaların işlem hacmini artırırken, müşteri memnuniyetinin artmasını da sağlıyor. Q Yatırım Bankası, Fimple'ın yeni nesil platformunu seçerek, dijitalleşme ve müşteri memnuniyeti açısından daha yüksek bir düzeye ulaşmayı ve platform bankacılığı iş modellerini sunmayı hedefliyor. Müşterilerimizin iş ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmak ve onların işletme performansını artırmak için tüm enerjimizle çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz."

YORUMLAR