Oyunseverler eğlenirken bilinçleniyor!

Medyaloji.net » aktüel » Oyunseverler eğlenirken bilinçleniyor!
Oyunseverler eğlenirken bilinçleniyor!

Yerli online oyun Zula, toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamayı amaçlayarak, oyuna Koronavirüs önlemlerini içeren grafitiler yerleştirdi.

Sağlık Bakanlığı'nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) riskine karşı uyulması gereken 14 kuralını oyun haritalarına yerleştiren yerli online oyun Zula, toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamayı amaçlıyor.
Zula'nın geliştiricisi InGame Group'un üst yöneticisi (CEO) Burak Gözalan, yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınıyla birlikte Türkiye'de ve dünyada dijital araçların kullanımının büyük ölçüde arttığını belirterek, "11 Mart'tan itibaren Zula'nın oyuncu sayında da dikkate değer artış oldu." dedi.

Film ve video izleme platformlarının yanı sıra oyun sektörünün trafiğinin de tüm dünyada arttığına dikkati çeken Gözalan, "Zula, Türkiye'de kendi alanında en büyük oyun olduğu için şu anda kendi rekorunu kırıyor. Günlük aktif kullanıcı sayımız yüzde 20 artarken, aylık kazandığımız yeni kullanıcı sayımız ise yüzde 15 artış gösterdi. Normalde günlük ortalama 60 dakikaya yakın olan oyun oynama süresi süresi ise yüzde 17 arttı." diye konuştu.

"Koronavirüs önlemlerini içeren grafitiler yer alıyor"

Gözalan, toplumun koronavirüse karşı bilinçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı'nın duyurduğu ve pandeminin yayılmasına karşı önem taşıyan 14 kuralı oyun içine yerleştirdiklerini anlattı.

 

YORUMLAR