OPET'e yeni genel müdür

Medyaloji.net » iş dünyası » OPET'e yeni genel müdür
OPET'e yeni genel müdür

Ocak ayı itibarıyla OPET'te genel müdürlük görevini üstlenecek isim belli oldu.

OPET’te üst düzey bir atama gerçekleşti. Şirketin genel müdürlüğüne son olarak Tüpraş’ta satış ve pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Özgür Kahramanzade getirildi.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Özgür Kahramanzade, MBA derecesini ABD’deki Purdue Üniversitesi’nden aldı. Profesyonel kariyerine 1994 yılında Koç Grubu şirketlerinde başlayan Kahramanzade, sırasıyla Beko Elektronik A.Ş. Yetiştirme Elemanı, Koç Holding Enerji Grubu Proje Mühendisi, Koç Holding Proje Müdürü, OPET Pazarlama, Yatırım ve Grup Şirketleri Planlama Direktörü ve İkmal ve Teknik Genel Müdür Yardımcısı, Entek Elektrik Üretimi A.Ş. Genel Müdürü görevlerinde bulundu. Kahramanzade, 2016 yılından bu yana Tüpraş Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışıyordu.

Halihazırda OPET Genel Müdürü olarak görev yapan Cüneyt Ağca 31 Aralık’ta emekliye ayrılacak ancak yönetim kurulu üyeliğini sürdürecek. Özgür Kahramanzade ise yeni görevine 1 Ocak 2023 itibarıyla başlayacak.

 

YORUMLAR