"Milli Teknoloji Hamlesi" alanındaki eğitim sona erdi

Medyaloji.net » teknoloji » "Milli Teknoloji Hamlesi" alanındaki eğitim sona erdi
 "Milli Teknoloji Hamlesi" alanındaki eğitim sona erdi

"Milli Teknoloji Hamlesi" kapsamında Deneyap Teknoloji Atölyesi'nin kurulduğu 12 şehirden biri olan Erzurum'da, gençler yaptıkları tasarımları sergiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı "Milli Teknoloji Hamlesi" kapsamında Deneyap Teknoloji Atölyesi'nin kurulduğu 12 şehirden biri olan Erzurum'da, gençler yaptıkları tasarımları sergiledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfının (T3 Vakfı) ortak çalışması sonucu kurulan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi'nde hizmet veren Deneyap Teknoloji Atölyesi'nde 14 hafta süren robotik kodlama eğitimi sona erdi.

Atölyede tasarım üretim ve robotik kodlama gibi alanlarda eğitim alan 160 öğrenci, Palandöken Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen proje şenliğinde takımlar halinde çalışmalarını sergileyip, tasarladıkları robotlarla matlar üzerinde belirlenen görevleri tamamlamaya çalıştı.

Gençlerin hazırladığı birbirinden ilginç çalışmalara ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Programa, Palandöken Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Gözütok, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Sanayi ve Teknoloji Müdür Vekili Mustafa Küçükler, öğrenci yakınları ile şehit aileleri katıldı.

YORUMLAR