MediaMarkt Türkiye'de bayrak değişimi

Medyaloji.net » iş dünyası » MediaMarkt Türkiye'de bayrak değişimi
MediaMarkt Türkiye'de bayrak değişimi

Önümüzdeki ay itibarıyla şirketin CEO koltuğuna Faruk Kocabaş oturacak.

2016’da satınalmadan sorumlu icra kurulu üyesi olarak katıldığı MediaMarkt Türkiye’de son olarak ticaretten sorumlu icra kurulu üyeliğini üstlenmekte olan Faruk Kocabaş, MediaMarkt Türkiye’nin yeni CEO’su oldu. Kocabaş, CEO sorumluluğunu Yenal Gökyıldırım’dan devralacak.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Faruk Kocabaş, kariyeri boyunca uluslararası şirketlerde başarılı işlere imza attı. Türkiye’de Türk Philips Ticaret A.Ş. ve TP Vision Elektronik Ticaret A.Ş.’de, Hollanda’da Philips Consumer Lifestyle BV ve MMD Monitors & Displays Nederland BV’de üst düzey görevler üstlendi.

MediaMarkt Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve MediaMartSaturn Perakende Grubu’nda 12 farklı ülkeden sorumlu olarak Global İcra Kurulu Üyesi ve Holding COO’su olarak görev yapan Yenal Gökyıldırım, sekiz yıl içerisinde şirketin ülke organizasyonlarının yeniden yapılanmasını yöneterek, şirketin büyüme ve dönüşüm stratejisini kurgulayan ve Türkiye’nin en çok tercih edilen çok kanallı elektronik perakendecisi olma vizyonunun kurucusu olan isimdi.

YORUMLAR