Mastercard ve Les Benjamins'den iş birliği

Medyaloji.net » iş dünyası » Mastercard ve Les Benjamins'den iş birliği
Mastercard ve Les Benjamins'den iş birliği

Lüks sokak giyim markası Les Benjamins ile Mastercard, İstanbul'daki UEFA Şampiyonlar Ligi final maçı heyecanını kutlamak adına yaratıcı bir koleksiyon için iş birliği yaptı.

Mastercard açıklamasına göre, İstanbul merkezli Les Benjamins, ikonik Mastercard markasından ilhamla final maçı heyecanını yansıtan kapsül koleksiyonunu tanıttı

T-shirt, şort, ceket, pantolon ve aksesuarlardan oluşan yeni koleksiyonda Les Benjamins Kurucusu ve Kreatif Direktörü Bünyamin Aydın, Mastercard logosundan ve markanın 25 yıldır kullandığı "priceless" (paha biçilemez) söyleminden ilham aldı.

Mastercard'ın kullanıcılarına sağladığı güven ve sadelik hissinden ilham alınarak ortaya çıkarılan Priceless koleksiyonu, maksimum rahatlık ve konforu temel alıyor. Koleksiyonda, kendisini insan merkezli bir teknoloji şirketi olarak tanımlayan Mastercard’ın logo tasarımındaki kırmızı ve turuncu renkleriyle iki marka değeri olan tutku ve iyimserlik temsil ediliyor.

Yeni koleksiyonun en öne çıkan parçaları arasında siyah ve beyaz renklerdeki Mastercard logolu kıvrımlara ve rahat forma sahip gömlek ve şort seti, düz kısmına kıyasla Mastercard’ın logosundan ilham alan arka kısmıyla Fransız havlu kumaş kullanılarak tasarlanan siyah kapüşonlu sweatshirt tasarımının yanı sıra yıldız desenli kol kısmı ve Mastercard'ın sloganına sahip.

Markanın İstanbul'a olan sevgi ve minnet duygularına yaptığı göndermeyi sırtında taşıyan bomber ceket yer alıyor.

İş birliği kapsamında yaratılan koleksiyonda siyah beyzbol şapkası, Mastercard markalı beyaz ve siyah çoraplar ve markanın adının yer aldığı kart askısı gibi aksesuarlar da yer alıyor.

Koleksiyonda tasarımlar, geleneksel Mastercard logosunun farklı bir yorumunu yansıtıyor. Les Benjamins logosu ikonik finans monikerinin yerini alıyor ve koleksiyonun dikkat çeken parçalarının üzerinde "Hiç uyumayan şehirde paha biçilmez olanaklar" logosu bulunuyor.

YORUMLAR