Mastercard Türkiye yeni reklam ajansını seçti

Medyaloji.net » iş dünyası » Mastercard Türkiye yeni reklam ajansını seçti
Mastercard Türkiye yeni reklam ajansını seçti

Markanın yeni dönem kreatif çalışmalarını yürütecek ajans belli oldu.

Mastercard, Türkiye’deki kreatif çalışmalarını globalde tecrübesine güvendiği bir ajansın Türkiye ofisine, McCann İstanbul’a emanet etti.

McCann ve Mastercard, markanın ikonik “Priceless” marka platformunu tanıttığı 1997 yılından beri küresel bir işbirliği içerisinde. Bu ortaklık, yeni dönemde Türkiye’de de UEFA Şampiyonlar Ligi sponsorluğu ile başlayıp markanın yerel iletişim gereksinimlerine odaklanarak devam edecek.

Mastercard Doğu Avrupa Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yasemin Develioğlu, gelişmeyi, “Mastercard Türkiye, markanın küresel hedefleriyle tutarlılığı korurken kategori içindeki yaratıcı çıtayı yerel olarak yükseltmeyi hedefliyor. Bu iki hedef arasında köprü kurmak için ‘Priceless’ konseptinin ilk gününden bu yana globalde bizimle beraber olan McCann ile Türkiye’de de çalışmaya başlayacağımız için mutluyuz” sözleriyle değerlendirdi.

McCann İstanbul CEO’su Elifsu Tufan ise, “Bu işbirliği için çok heyecanlıyız. Mastercard ile ortaklığımızın güçlenerek devam etmesini ve bu yeni dönemde ‘paha biçilemez’ deneyimler yaratmayı dört gözle bekliyoruz” eklemesinde bulundu.

YORUMLAR
En çok okunan haberler