Leröy Füme ürünleri ödüle layık görüldü!

Medyaloji.net » ödül/başarı » Leröy Füme ürünleri ödüle layık görüldü!
Leröy Füme ürünleri ödüle layık görüldü!

Uluslararası Lezzet Enstitüsü – iTQi, Leröy Somon Füme ve Leröy Alabalık Füme ürünlerini “3 Yıldız Superior Taste Award (Üstün Lezzet Ödülü)” ile ödüllendirdi.

Brüksel merkezli bağımsız bir kuruluş olan Uluslararası Lezzet Enstitüsü (International Taste Institude – İTQİ), her yıl, dünyanın en lezzetli ürünlerini bağımsız bir jüri eşliğinde, kriterlerine göre 1, 2 ya da 3 yıldız ile ödüllendiriyor. Leröy ürünleri bu yıl, en yüksek derece olan 3 yıldızlı ‘2020 Sıradışı Lezzet’ sertifikasına layık görüldü.

Sertifikaya hak kazanan ürünler Brüksel’de, Avrupa’nın farklı Aşçılık Dernekleri’ne üye ünlü Şefler tarafından kör tadım metoduyla titiz bir duyusal değerlendirmeden geçiyor. Test sürecinde her içecek veya gıda ürününe bir tat puanı veriliyor ve bu sonuçlara bağlı olarak ürünler, uluslararası tanınırlık belgesi niteliğindeki “Superior Taste Award” sertifikasını almaya hak kazanabiliyor. Hem Leröy Somon Füme hem de Leröy Alabalık Füme sıradışı lezzetleri sayesinde şeflerden yüzde 90’ı aşan puan alarak, 3 yıldızlı Üstün Lezzet Ödülüne layık görüldü.

Leröy, deniz ürünleri alanında, yerli ve yabancı hammaddeler ile İzmit Kartepe’deki fabrikasında katma değeri ve ihracat potansiyeli yüksek ürünler geliştiriyor.

Leröy Turkey Genel Müdürü Ümit Güvenç “Katma deİhracatımız artarak devam ediyor. Ülkemizde geliştirdiğimiz sıradışı lezzetteki ürünlerimizin, Dünya’nın en saygın şeflerinin değerlendirdiği uluslararası bağımsız bir platformda ödüle layık görülmesi çok değerli bir ölçüt. Uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Norveç merkezli Leröy Su Ürünleri Grubu’nun Türkiye’deki şirketi ve üretim tesisi olarak bu ödülü almamız, ekip arkadaşlarımızın konularında ne kadar uzman olduklarının açık göstergesi; özellikle de ürettiğimiz ürünlerde marka değerinin ne kadar önem arz ettiğini yeniden idrak ettiğimiz bu dönemde. Ümit ediyorum ki bu prestijli ödül, ülkemizin ve şirketlerimizin uluslararası su ürünleri piyasasında ne kadar güvenilir ve donanımlı bir ticaret ortağı olduğuna katkı sunar ve yeni ihracat kapıları açar.” dedi. Güvenç, su ürünleri sektöründe katma değerin en önemli bileşenlerinden birinin de tazelik olduğuna vurgu yaparak, ülke genelinde geliştirdikleri etkin ve hızlı bir lojistik ağ ile en uzak şehirlere dahi balıkları en taze halleriyle dağıttıklarının ve bundan hiç taviz vermediklerinin altını çizdi.

YORUMLAR