İstanbul Havalimanı, dünyanın en iyi ikinci havalimanı seçildi

Medyaloji.net » iş dünyası » İstanbul Havalimanı, dünyanın en iyi ikinci havalimanı seçildi
İstanbul Havalimanı, dünyanın en iyi ikinci havalimanı seçildi

İstanbul Havalimanı, New York merkezli Travel and Leisure Dergisi'nin “World's Best Awards 2021” anketinde, 91,7 puan ile “Dünyanın En İyi 10 Havalimanı” sıralamasında ikinci oldu.

İstanbul Havalimanı, sahip olduğu güçlü alt yapı, teknoloji ve sunduğu hizmetlerle uluslararası kurumların beğenisini kazanmaya devam ediyor.

Son olarak İstanbul Havalimanı, ABD’nin New York merkezli seyahat dergisi Travel and Leisure’ın her yıl düzenlediği “World’s Best Awards 2021” anketine “The Top 10 International Airports” (Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı) kategorisi ile dahil oldu.

Travel and Leisure Dergisi okurlarının görüşlerine göre belirlenen “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” kategorisinde; erişim, check-in, güvenlik, yeme-içme alanları, alışveriş ve tasarım açısından değerlendirmeler yapılıyor ve sonuçlar bu kriterlere göre açıklanıyor.

Travel and Leisure Dergisi’nin okuyucu oylarıyla belirlenen anket sonucuna göre İstanbul Havalimanı; Incheon (Kore), Dubai, Hamad (Katar), Tokyo (Japonya), Hong Kong, Narita (Japonya), Zürih (İsviçre) ve Osaka (Japonya) gibi havalimanlarını geride bırakarak Changi Havalimanı’nın ardından ikinci sırada yer aldı.

COVID-19 salgını sonrası ilk kez düzenlenen “Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı” anketinde pandemi süresince uluslararası birçok sertifikaya layık görülen İstanbul Havalimanı, uluslararası alanda bir kez daha önemli bir ödüle hak kazanmış oldu.

 
 

11 Ocak 2021 tarihinde başlayan oylama 10 Mayıs 2021’de sona ererken İstanbul Havalimanı’nın en yüksek oyu alan havalimanlarından biri olduğu vurgulandı. Singapur Changi Havalimanı’nın 93.45 puanla birinci sırada yer aldığı listede, İstanbul Havalimanı 91.17 puanla ikinci seçildi.

YORUMLAR