Hepsiburada'ya uluslararası ödül!

Medyaloji.net » ödül/başarı » Hepsiburada'ya uluslararası ödül!
Hepsiburada'ya uluslararası ödül!

Hepsiburada'nın "Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı uluslararası ödüle layık görüldü.

Hepsiburada, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı ile uluslararası anlamda fark yaratan markaları ve projeleri ödüllendiren "The Global Business Excellence Ödülleri"nde Üstün İş Ödülü'ne layık görüldü.

Hepsiburada açıklamasına göre, 2017 yılında başlattığı ve bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimciye destek sağlayan Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı ile Şirket, "The Global Business Excellence Ödülleri"nde Üstün İş (Outstanding Business) kategorisinin kazananı oldu.

Hepsiburada'nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan'ın vizyon ve liderliğinde hayata geçirilen program daha önce, "Communicate Magazine Ödülleri"nde "En İyi Uygulama" ve "Felis Ödülleri"nde "CSR" kategorisinde altın dereceyi hak etmişti.

Kadınların ekonomiye katılımlarına ve e-ticarette güç kazanmalarına katkı sağlamak için başlatılan Girişimci Kadınlarla Teknoloji Gücü Programı; sunduğu birçok destek ve Hepsiburada'dan aldığı teknoloji gücü ile Türkiye'nin 81 ilindeki 19 binden fazla girişimci kadına ve 50 kadın kooperatifine ulaştı.

Programa dahil olan kadın girişimcilere, Hepsiburada'nın aylık 200 milyondan fazla ziyareti ağırlayan dev ekosisteminde mağaza açma, indirimli komisyon oranlarından faydalanma, reklam ve pazarlama desteği, eğitim ve indirimli kargo imkanı gibi destekler sunuluyor. Salgın döneminde girişimci kadınlar, programın sunduğu desteklerle siparişlerinde yüzde 65'lik artış sağlarken, bugüne kadar yüzde 95'i satış başarısı gösterdi ve işlerini 98 kat büyüttüler.

"Kadın girişimcilere desteğimiz sürecek"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, 2017 yılında kadınların ekonomiye katılımlarını desteklemek amacıyla hayata geçirdikleri Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programının "The Global Business Excellence Ödülleri" kapsamında aldığı prestijli ödülün mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

 

 

 

YORUMLAR