Hepsiburada ve 42 Türkiye iş birliğiyle geleceğin teknoloji liderleri yetişiyor

Medyaloji.net » iş dünyası » Hepsiburada ve 42 Türkiye iş birliğiyle geleceğin teknoloji liderleri yetişiyor
Hepsiburada ve 42 Türkiye iş birliğiyle geleceğin teknoloji liderleri yetişiyor

Hepsiburada, "Hepsiburada Tech Academy" programıyla 42 Türkiye öğrencilerine iş hayatı deneyimi yaşatacak.

Hepsiburada ve 42 Türkiye iş birliği kapsamında okulda 2 yıllık temel eğitimini tamamlayan öğrencilere de staj imkanı sunulacak.

Hepsiburada ve 42 Türkiye, geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirme vizyonu ile bir araya gelerek bir iş birliğine imza attı. Akran eğitimi modelini benimseyerek öğrencilere yenilikçi bir eğitim sunan 42 Türkiye (42 in Türkiye) ve Türkiye’nin en büyük yerli e-ticaret platformu Hepsiburada tarafından hazırlanan "Hepsiburada Tech Academy" programında Hepsiburada teknoloji liderleri öğrencilere çeşitli eğitimler verecek. 

42 Türkiye'nin İstanbul ve Kocaeli kampüslerinde 8 modül olarak planlanan eğitimlerde Hepsiburada’nın teknoloji ekipleri ürün geliştirme, kullanıcı deneyimi, veri bilimi, veri analistliği, yazılım geliştirme ve sistem/güvenlik gibi konularda özel eğitimler verecek ve örnek çalışmalar anlatacak. Programa katılanlar, "Hepsiburada’da Bir Gün" simülasyonunu deneyimleme fırsatı bulacak. Böylece öğrenciler, Hepsiburada’nın müşterilerine ve iş ortaklarına sorunsuz bir deneyim sunmayı amaçlayan teknolojik geliştirmelerini yakından tanıma ve teknoloji dünyasında ihtiyaç duyacakları bilgi ve becerileri gerçek hayat uygulamalarıyla öğrenme şansı yakalayacak. 

Programın Bilişim Vadisi 42 Okulları Kocaeli kampüsünde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Hepsiburada Teknoloji Grup Başkanı (CTO) Alexey Shevenkov "Hepsiburada, kendi teknolojilerini üreten ve globalde Türkiye'yi temsil eden bir inovasyon merkezi. Bine yakın mühendisimizle Türkiye’de e-ticareti dönüştüren yazılımlara imza atıyoruz. Hepsiburada Tech Academy programımızla öğrencilerin gerçek dünyada yazılım ürünü geliştirme sürecine olan bakış açılarını geliştirmeyi, deneyimlerini artırmayı hedefliyoruz. Kadın bir girişimci tarafından kurulmuş ve kadın bir CEO tarafından yönetilen bir şirket olarak bu programda da kadın teknoloji liderlerimizle eğitimler düzenliyoruz. Bu iş birliği, Türkiye’nin dijital geleceğine katkıda bulunma vizyonumuzun bir parçası. Bir teknoloji akademisi olarak geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine katkı sağlayacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz." dedi.

YORUMLAR