Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü belli oldu!

Medyaloji.net » iş dünyası » Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü belli oldu!
Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü belli oldu!

Annika Klar Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü olarak atandı

Alman fuarcılık şirketi Deutsche Messe AG'nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey Fuarcılık'ın Genel Müdürlüğü görevine, 1Temmuz 2021 itibarıyla Annika Klar getirildi. Annika Klar ve 2009 yılından buyana Genel Müdürlük yapmakta olan Alexander Kühnel, 2021 Kasım ayı sonuna kadar Eş Genel Müdür olarak birlikte görev yapacak ve devir süreçlerini tamamlayacaklar. Kühnel, bu tarihten itibaren Haziran 2022 sonuna kadar Hannover Fairs Turkey yönetimine danışman olarak destek vermeye devam edecek.

17 yıllık fuarcılık deneyimine sahip Annika Klar, 1 Ocak 2021'den bu yana Hannover Fairs Turkey'de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Klar, bu görevi öncesinde, 2013-2020 yılları arasında, şirketin Hannover'da bulunan genel merkezi Deutshe Messe'de Global Satışlardan Sorumlu Direktörlük görevini yürütüyordu.

Annika Klar, Deutsche Messe ekibine katılmadan önce, 2004-2013 yılları arasında Hamburg Messe und Congress GmbH şirketinde Stratejik İş Geliştirme Direktörü ve Proje Direktörü görevlerini üstlenmişti.

Geçtiğimiz gün bir araya gelen ikili, Sayın Klar'ın atamasıyla ilgili birer konuşma yaptı. Alexander Kühnel, Annika Klar'ın sahip olduğu güçlü deneyimle Hannover Fairs'e büyük güç katacağına inanıcını dile getirirken, Annika Klar da görevi devraldığı Alexander Kühnel'e bugüne kadar şirketin sektörde lider konuma gelmesine katkılarından dolayı teşekkür etti. Annika Klar, "Türkiye'nin gelişen sanayisi ve fuarcılık sektöründeki yıllara dayanan başarısı, halihazırda birçok ülke için hedef pazar olmasını sağladı. Yeni görevimde öncelikli hedefim buna katkı sağlamak olacak" dedi.

YORUMLAR