Georgia Armani'den seyircisiz defile!

Medyaloji.net » iş dünyası » Georgia Armani'den seyircisiz defile!
Georgia Armani'den seyircisiz defile!

Georgia Armani bir ilke imza atarak sağlık tedbirleri gereği “alkışsız” bir defile düzenledi

Dünyaca tanınan moda tasarımcısı Georgia Armani, İtalya’yada hayatı adeta kabusa döndüren coronavirüs salgını nedeniyle Milano Moda Haftası kapsamında 2020/21 Sonbahar Kış koleksiyonunu boş salonda tanıtma kararı aldı. Böylece 45 yıldır seyircisiz defile geçirmeyen marka, bir ilke imza atarak sağlık tedbirleri gereği “alkışsız” bir defile geçirdi.

Giorgio Armani Moda Evi, defilenin boş salonda yapılacağını ve internetten Youtube ve Instagram üzerinden yayınlanacağını duyurdu. 45 yıllık Milano kökenli moda evi, sağlık endişesi nedeniyle ilk kez böyle bir karara imza attı.

YouTube ve instagramda canlı olarak yayınlanan defilenin sonunda, her zaman olduğu gibi yine ünlü tasarımcı Giorgio Armani selam vermek üzere podyuma çıktı ve sonrasında defileyi sonlandırdı.

Virüs tehlikesi, moda haftasını değil, modanın başkenti Milano’yu da etkisi altına aldı. Moda Haftası döneminde, şehrin her zaman olduğundan daha boş olması dikkat çekti. Defilelerdeki görevliler koruyucu maskelerle yoğun güvenlik önlemleri altında görevlerini yaptılar.

Yakın zamanda coronavirüs nedeniyle iptal edilen Venedik Karnavalı’nın yanı sıra İtalya’nın Lombardy kentinde coronavirüs salgını nedeniyle tiyatrolar, sinemalar ve kalabalıkların buluştuğu disko, pub gibi diğer mekanlar da kapatıldı.

YORUMLAR